Гра лікарня у другій молодшій групі. Сюжетно-рольова гра «лікарня» у молодшій групі. Ось і приїхала швидка

Сюжетно-рольова гра«Лікарня» у другій молодшій групі.

Марина Васильєва
Сюжетно-рольова гра «Лікарня»

Конспект сюжетно-рольової гри «Лікарня» у 2-ій молодшій групі.

Мета: Розширювати у дітей уявлення про працю лікаря; формування вміння застосовувати у грі отримані раніше знання про навколишнього життя.

Завдання:

1. Формувати в дітей віком вміння брати він ігрову роль (помічник лікаря, пацієнт).

2. Заохочувати дітей обігравати сюжет знайомої гри «Лікарня», використовуючи знайомі медичні інструменти (іграшкові)

3. Сприяти виникненню рольового діалогу.

4. Формувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, уміння виявляти чуйність, турботу до хворої людини.

5. Закріплювати знання про правила поведінки у громадських місцях.

Словник: лікар, градусник, фонондоскоп, таблетки, бинт.

Обладнання: костюм лікаря, набір іграшок "Лікарня", ляльки.

Попередня робота: читання казки «Айболіт» К. І. Чуковського, розгляд медичних ігрових інструментів Розгляд ілюстративного матеріалу на тему.

Хід гри:

Вихователь кличе дітей до себе, вони стають довкола вихователя.

Вихователь: хлопці, сьогодні до нас у групу прийшли гості, давайте з ними привітаємось.

Діти: привіт.

Вихователь: але це ще не всі гості. Сьогодні до нас прийшла лялька Катя. Давайте з нею привітаємось.

Діти: привіт Катя.

Вихователь: Катенько, а чому ти з нами не вітаєшся?

Катю, а хочеш ми тобі цукерок дамо? (Катя лише мотає головою)

А хочеш морозива? (Катя лише мотає головою)

Чого ж ти Катя мовчиш? Лише головою мотаєш і дуже сумна?

Хлопці, як ви вважаєте, що сталося з Катею? Катя мені на вушко сказала, що вона захворіла.

Катенько, а що в тебе болить?

Катя: Болить у горлі

Вихователь: ти, мабуть, їла морозиво?

Катя: ні, я їла сніг і смоктала бурульку

Вихователь: хлопці хіба можна їсти сніг, смоктати бурульки?

Діти: ні сніг холодний, брудний.

Вихователь: а ви хлопці їсте сніг та бурульки?

Діти: ні.

Вихователь: ну ось Катя і захворіла. Хлопці, а скажіть, коли люди хворіють, куди вони звертаються?

Діти: до лікарні.

Вихователь: хто їх лікує?

Діти: лікар, лікар.

Вихователь: Ну що ж хлопці, давайте відвеземо Катю до лікарні нашої машини Займайте місця, пристебніть ремені, поїхали. (їмо під музику «Машинка» виконуємо рухи відповідно до тексту.)

Вихователь: ну ось ми й приїхали до лікарні. Сьогодні лікарем я буду. Зараз я вдягну білий халат. А ви хлопці допомагатимуть мені приймати хворих. Пацієнти сідайте на стільці та чекайте своєї черги. А лікар почне лікувати ляльку Катю. Але пам'ятайте в лікарні має бути ТИХО. Не шуміть. Не заважайте лікарю лікувати хворих.

Ось це градусник зараз я виміряю температуру

Так температура дуже висока.

Ну Катя подивимося шийку, відкрий рот.

Шийка червона.

Зараз візьму фонендоскоп і послухаю Катю.

Ой які хрипи.

Так Катя ось тобі таблетки, приймати їх потрібно вранці та ввечері, але тільки по одній. І обов'язково пити кип'ячене молоко з медом. Одужує Катя.

Заходьте наступний. Доброго дня як вас звати? Що у вас болить?

- (Прийом хворих пацієнтів)

Вихователь: Лікар звичайно допоможе, але краще не хворіти. Хлопці, що потрібно робити, щоб не захворіти?

Діти: Тепло одягатися, не їсти сніг, не смоктати бурульки.

Вихователь: молодці хлопці.

Гра продовжується за участю дітей.


Ціль:Виховувати в дітей віком розуміння цінності здоров'я.

Програмний зміст:

  1. Знайомити з деякими трудовими операціями, у тому числі складається робота лікаря.
  2. Розвивати мовлення, образне мислення, активізувати словник дітей.
  3. Формувати свідоме ставлення до власного здоров'я.

Попередня робота:

Екскурсія до медичного кабінету, розгляд ілюстрацій про роботу лікаря, читання твору К.Чуковського «Айболіт».

Матеріал:Лялька, ліжко для ляльки, білий халат для лікаря, валізка з медичним приладдям (градусник, фонендоскоп, шпатель, ручка, бланк для рецепту).

Хід гри:

На початку проводиться демонстрація гри із лялькою. Вихователь звертає увагу на ляльку, яка приїхала до лікарні на прийом до лікаря.

В.- Хлопці, у Каті гаряче чоло, у неї температура, вона захворіла.

Що ж сталося, від чого вона могла захворіти? (Відповіді дітей).

Вихователь підносить до вуха ляльку і каже, що Катя вчора їла на прогулянці сніг.

Що ж нам потрібно робити, як їй допомогти? (відповіді дітей дати ліки)

Але ми не можемо самостійно дати ліки, ми не лікарі, її має лікар оглянути.

Навпаки сидить лікар у білому халаті

А що у вас трапилось? (лялька Катя захворіла).

Я її огляну. Спочатку я виміряю температуру. Ось градусник, підіймай Катя ручку, (ставить під пахву) і трохи треба почекати.

Р., та у Каті піднялася висока температура, потрібно терміново випити ліки, щоб зняти високу температуру.

Катю, а тепер давай я тебе послухаю, чи немає в тебе хрипів у грудці? (Дістає фонендоскоп)

Вихователь називає як називається предмет для слухання. Прикладає до грудей і каже Каті, щоб дихати глибше.

Тут все добре, хрипів немає.

А може шийка у тебе хвора. Відкривай по ширше рота і говори «А-А».

Вихователь бере шпатель, каже, як називається цей предмет, і дивиться горло.

Катю, та в тебе дуже червоне горло, ти напевно об'їлася морозива, чи пила холодну воду?

Р., а ви не куштували сніг, адже він такий білий, пухнастий, і напевно дуже смачний? (Відповіді дітей).

Ну, що Катя я тебе подивилася і скажу тобі потрібно терміново лікуватися. Ви погоджуєтесь зі мною хлопці?

Зараз я випишу тобі рецепт із ліками, які допоможуть зняти температуру, полікують шийку. (Пише на бланку рецепт)

Р., а хто може купити і давати ліки за моїм рецептом? (Тільки дорослі)

Та тільки дорослим продадуть в аптеці ліки, і дорослі можуть давати ліки хворому. Ось передаю (дитині) рецепт, а він передає обов'язково дорослому (вихователю).

Щоб не захворіти, треба завжди берегти своє здоров'я! Дотримуйся моїх порад: не пий холодну воду, не їж сніг на вулиці, на шию зав'язуй шарф, на прогулянці не знімай рукавиці, одягайся тепліше. До побачення! (Катя їде додому)

Вихователь:

Чому Катя захворіла?

Хто її лікував?

Як лікар дізнався, що Катя захворіла?

Що порадив лікар?

Хлопці, а з вами як із нашою Катею не може таке трапиться? Я на вас сподіваюся, що ви дотримуватиметеся порад лікаря. Будете завжди веселими та радісними.

Конспект сюжетно-рольової гри «Лікарня» у другій молодшій групі

Конспект сюжетно-рольової гри« Лікарня » во другій молодшій групі

Ціль: Сформувати у дітей вміння грати в сюжетно-рольову гру« Лікарня » .

Освітні завдання :

Вчити дітей виявляти інтерес до ігрових дій однолітків, допомагати грати поруч, не заважаючи один одному;

Розвиваючі завдання :

Розвивати у дітей слухову та зорову увагу, пам'ять, уяву, виразність мови;

Виховні завдання :

Виховувати доброзичливе ставленнядітей одне до одного;

Виховувати інтерес до гри; формувати уважне ставлення до хворого.

Попередня робота з дітьми :

1. Читання казки К. І Чуковський «Айболіт» ;

2. Розгляд ілюстрацій.

Дидактичні ігри ;

Створення та програвання ігрових та проблемних ситуацій;

Навчання ігрових прийомів.

Обладнання та матеріали :

- сюжетно-рольовий куточок« Лікарня » ;

Стільці для пацієнтів;

Халати для лікаря та медичної сестри;

Атрибути для сюжетно-рольової гри« Лікарня » : градусник, шприц, фонендоскоп, ліки, ін.;

- сюжетно-рольовий куточок"Сім'я" ;

Ігрові ролі та правила :

На початковому етапі у грі провідну роль бере він вихователь - роль лікаря, медсестри, а надалі цю роль виконують самі діти (Спільні дії з дорослим за наслідуванням, за зразком) .

Хід гри:

(Чується плач дитини)

Вихователь : Хлопці, хто це плаче? Дістає з коляски ляльку-пупса... Хто це?

Відповіді дітей : малюк!

Вихователь : Як ви думаєте, чому він плаче?

(Відповіді дітей) .

Вихователь читає вірш :

Наша лялька захворіла

Вранці навіть не поїла.

Ледве очі відкриває,

Не сміються, не грає

Цілий день вона мовчить

Навіть мама не кричить.

Вихователь : Хто підкаже, що потрібно робити?

Відповіді дітей : Відвезти до лікаря

Вихователь : Хто з вас хлопці, знає, де працює лікар? А яким має бути лікар? У що одягнений лікар? Що потрібно лікареві для роботи?

Відповіді дітей : В лікарні. Уважним, дбайливим, добрим.

Білий халат. Інструменти.

Вихователь : Молодці, хлопці! Що ж, настала наша година, пограємо ми зараз! Хочете грати?

Діти: Так!

Вихователь : Хлопці, давайте з вами пограємося в гру «Що потрібно доктору? Для цього ми візьмемо наш чарівний мішечок.

(Діти вибирають із запропонованих предметів потрібні лікарю і розповідають, для чого, на їхню думку, потрібен той чи інший предмет).

Шприц – робити укол.

Термометр – вимірювати температуру.

Фонендоскоп – слухати подих у легенях.

Таблетки, вітаміни – для лікування хворого .

Шпатель - дивитися горло.

Вихователь : А як же ми дістанемося до лікарні, на чому можна туди вирушити?

Відповіді дітей : На машині, на швидкій

Вихователь : Давайте викличемо швидку допомогу? (викликають, вирушають на швидкій влікарню ) .

У лікарніроль лікаря перебирає вихователь.

Вихователь : Хто сходить на прийом з лялькою?

Лікар (вихователь) : Привіт, проходьте, сідайте, на що скаржитесь?

Пацієнт (дитина): Моя донька захворіла

Лікар (вихователь) : Не турбуйтеся, зараз я огляну її і призначу лікування, ось градусник, зараз ми дізнаємося, чи є у вашої доньки температура чи ні. Температура висока. Давайте подивимося шийку (шпателем дивиться горло) . О-о! Горло червоне. (Пропонує зробити жарознижуючий укол, виписує ліки для лікування горла, вітаміни.

Пацієнт (дитина): обіцяє лікарю, дотримуватися його рекомендацій та виконувати всі розпорядження.

Лікар (вихователь) : До побачення більше не хворій .

Вихователь : Хлопці, а тепер давайте хтось із вас буде доктором

Відкрита лікарня для всіх , приходьте лікуватися якнайшвидше. Приходьте до лікаря. Щоб не штовхатися, не заважати один одному пацієнти можуть сісти на стільці та чекати своєї черги. Подивіться скільки пацієнтів сидять на стільчиках і у всіх щось болить, давайте їм допоможемо?

Діти-даваааааайте!

Вибираємо лікаря та медсестру серед хлопців.

Вихователь виступає у ролі спостерігача і у разі потреби допомагає коригувати ігрові діїдітей.

Вихователь дякує дітям за цікаву гру, Запитує їх, чи сподобалося їм грати? Окремо відзначає та хвалить дітей, які складно йдуть на контакт.

На закінчення ігривихователь запитує у дітей якомога зберегти своє здоров'я, і ​​що для цього потрібно робити. Діти відповідають: робити зарядку, їсти овочі та фрукти, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

На тему: Організація сюжетно-рольової гри у другій молодшій групі «Лікарня»

Презентацію підготувала

вихователь МБДОУ «Ягідка»

Шилець Тетяна Сергіївна

м.Ноябрськ,мкр.Вингапуровський


  • Сформувати в дітей віком вміння брати він роль і виконувати відповідні ігрові дії;
  • Розширювати знання дітей про професію лікаря: що робить лікар, кого він лікує, чим він лікує. Вчити виявляти дбайливе ставлення до іграшок;
  • Збагачувати уявлення дітей про професію лікаря.

Завдання:

  • Розбудити дітей ширше та творчіше використовувати у грі знання про довкілля, про лікарню.
  • Розвивати творчу уяву. Продовжувати знайомити не тільки з професією лікаря, а й певними правиламиповедінці в поліклініці, в кабінеті лікаря, в аптеці.

Ігрове обладнання

  • Халат та шапочка лікаря;
  • Набір "Доктор";
  • Рецепти;
  • Ліки (коробки).

  • Бесіда з дітьми про те, як вони зі своїми батьками ходили до лікарні, аптеки;
  • Розповіді дітей про те, що нового дізналися про професію лікаря.

  • Лікар – веде прийом, прослуховує, дивиться горло, виписує рецепт.
  • Медсестра допомагає вести прийом хворих, виконує призначення лікаря, робить уколи.
  • Пацієнт приходить на прийом до лікаря, розповідає, що його турбує, виконує рекомендації лікаря.

Основний етап "Я граю"

  • Вирішення поставлених завдань з дітьми;
  • Допомогти створити ігрову обстановку, налагодити взаємодію між тими, хто вибрав певні ролі;
  • Формувати в дітей віком вміння грати за власним задумом, стимулювати творчу активність дітей у грі;
  • Формувати дружні взаємини у грі, почуття гуманізму, активності, відповідальності, дружелюбності;

  • Діти дуже люблять грати в сюжетно – рольову гру «Лікарня». У цій грі вони знаходять відображення та валеологічну освіту, оскільки отримані знання діти на заняттях проектують у гру, збагачуючи її новими ситуаціями та способами лікування.


Автономне дошкільний закладмуніципального освіти м. Довгопрудного дитячий садок загальнорозвиваючого виду № 24 «Березка»
(АТУ дитячий садок № 24 «Берізка»)
Сюжетно-рольова гра "ЛІКАРНЯ"
у молодшій групі
Склала та провела: Береснева О.А.
м.Довгопрудний Сюжет «На прийом до дитячого лікаря»
Підготувала та провела вихователь: Береснева О.А
Мета: Сформувати в дітей віком вміння грати в сюжетно-рольову гру «Лікарня»
Завдання: Вчити створювати ігрову обстановку, використовуючи реальні предмети та його заступники. Формувати в дітей віком вміння грати за власним задумом, стимулювати творчу активність дітей. Розвивати вміння вступати у рольову взаємодію з однолітками (будувати рольовий діалог, вміння домовлятися один з одним у грі). Розвивати у дітей слухову та зорову увагу, пам'ять, уяву, інтонаційну виразність мови. Виховувати дружні взаємини між дітьми, повагу до праці лікаря.
Методичне оснащення заняття: скринька, загадки, білий халат, шапочка лікаря, ігровий набір«Доктор», медичні карти на кожного хворого та геометричні фігури, ляльки.
Словник: лікар педіатр, медсестра, фонендоскоп, шприц, термометр, рецепт, реєстратура.
Попередня робота: екскурсія до кабінету медсестри, знайомство дітей з зовнішнім виглядомлікарів з інструментами, читання казки «Айболіт» К.І. Чуковського, розгляд сюжетних ілюстрацій, бесіди з опорою на особистий досвід дітей про лікарів, лікарні.
Хід заняття
Організаційний момент.
Вихователь: Здрастуйте, хлопці. Сідайте. Почнемо наше заняття з побажання добра один одному. Поверніться один до одного обличчям і скажіть: Ми бажаємо один одному добра.
Основна частина заняття.
Вихователь: Хлопці подивіться, яка у мене гарна скринька. Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, кому він належить.
Вихователь: Хто у дні хвороб усіх корисніших?
Лікує нас від усіх хвороб?
Діти: Лікар.
Вихователь: Ця скринька належить лікарю. А як ви думаєте, що в ньому знаходиться? (У ньому лежать інструменти та ліки, які потрібні лікарю для роботи.) Хлопці давайте подивимося на ці інструменти і назвемо їх (фонендоскоп, шприц, градусник, краплі в ніс, шпатель…) Молодці.
Вихователь: А як ви думаєте, в яку гру ми зараз з вами гратимемо? (У лікарню)
Вихователь звертає увагу дітей на ляльок у ігровому куточку.
- Подивіться, які сумні наші ляльки. Що з ними сталося? Можливо, вони захворіли? Згадайте, як називають лікаря, який лікує дітей? (Педіатр). А яких ви ще лікарів знаєте? (Лор, хірург, терапевт)
- А з ким ви ходили до лікаря? (Відповіді дітей) . - Ось і наших ляльок треба відвести до лікарні на прийом до дитячого лікаря (педіатра)
Давайте зробимо фізхвилинку, а потім розподілимо з вами ролі
Фізкультхвилинка.
Ми в автобусі сидимо і в віконце дивимося.
Дивимося назад, дивимось уперед, ну що ж автобус не щастить.
Колеса закружляли, вперед ми покотилися
Нехай автобус нас, таланить, ми їдемо, їдемо все вперед.
(Діти роблять ті рухи, про які йдеться у вірші, повторюючи за педагогом слова).
Вихователь: давайте виберемо з вами лікаря. Вперше їм буде той, хто з вас найвідповідальніший. У нас же з вами справжнісінька поліклініка.
Вихователь пропонує лікареві вибрати собі медсестру. Потім вибираються: медсестра в реєстратуру, пацієнти з хворими ляльками (вихователь роздає дітям іграшки просить пошкодувати та заспокоїти їх, пропонує їм взяти картку в реєстратурі та стати в чергу до лікаря, щоб він зміг їм допомогти.) А тепер нам потрібно вибрати дуже головну роль - це санітарка, адже вона стежить за чистотою у всій лікарні, робота її дуже важлива - адже якщо не прибиратимуться в лікарні відвідувачам буде неприємно туди приходити.
Вихователь пояснює кожному його роль. Діти розходяться своїми ігровими зонами (аптека, лікарня, реєстратура). Одягають халати, готують свої робочі місця.
Діалог у реєстратурі:
Діти вітаються, називають своє прізвище ім'я та просять карту хворого.
Реєстратор видає картку хворому. (за геометричним фігурам, які знаходяться на картках та на пацієнті)
У поліклініці розпочинається прийом. Вихователь нагадує "відвідувачам", щоб ті зайняли чергу до лікаря. Перш, ніж увійти до кабінету, потрібно постукати у «двері». Увійшовши до кабінету, привітатись розповісти, що болить у вашої доньки?
Діалог у лікарні хворого та лікаря:
П: Здрастуйте.
Д: привіт, що болить у вашої доньки?
П: має високу температуру, болить голова.
Д: не турбуйтеся, зараз я огляну її та призначу лікування.
Дитина в ролі лікаря надає медичну допомогу, оглядає пацієнта та пропонує медсестрі зробити жарознижуючий укол, потім виписує рецепт та пропонує придбати ліки в аптеці.
Відвідувачі сидять у черзі, не шумлять, не лаються, чекають на свою чергу. Поки пацієнти чекають на свою чергу біля дверей з'являється санітарка, яка миє підлогу. Вона старанно все миє і просить відвідувачів не смітити.
Вихователь стежить за тим, щоб діти не забували говорити «дякую й до побачення».
Закінчення гри
Поліклініка закривається: вже пізно, пацієнтів не лишилося, всіх вилікували. Лікарі зніміть халати та розставте по місцях медичне обладнання. Батьки, візьміть, хто не встиг рецепти, і зайдіть в аптеку за таблетками та вітамінами. Потрібно відвести дітей додому та укласти у ліжечка. Ось тепер у нашій групі повний порядок.
На закінчення гри вихователь запитує у дітей як можна зберегти своє здоров'я, і ​​що для цього потрібно робити.
Діти відповідають: робити зарядку, їсти овочі та фрукти, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі.
Вихователь: хлопці давайте і ми з вами зробимо зарядку (Діти виконують зарядку під муз
Сонце глянуло в ліжечко,
Раз два три чотири п'ять.
Всі ми робимо зарядку,
Треба нам сісти та встати.
Руки витягнути ширше,
Раз два три чотири п'ять.
Нахилитися – три, чотири.
І на місці поскакати.
На шкарпетку, потім на п'яту.
Усі ми робимо зарядку.
(Діти роблять ті рухи, про які йдеться у вірші, повторюючи за вихователем слова.)
Вихователь: Хлопці, у що ми сьогодні з вами грали? (Лікарню) Що вам сподобалося найбільше у нашій ірзі?
Вихователь: Хлопці, я бажаю вам здоров'я. Зараз я роздам вам смачні корисні фрукти. (Дітям лунають яблука)


Додані файли