Сюжетно рольова гра наукова лабораторія. Сюжетно-рольові зони в групі дитячого саду. Сюжетно-рольова гра: наукова лабораторія

Конспект гри-заняття для дітей старшої групи дитячого садка (5-6 років) «Сюжетно- рольова гра «Аптека».
Мета: збагачення ігрових сюжетів дітей, за рахунок накопичення знань по темі і поповнення ігрового середовища в групі ДНЗ.
завдання:
1. Поглиблювати знання дітей про професії працівників аптеки (аптекаря, фармацевта, завідуючої і т. Д.).
2. Продовжувати вчити переносити реальні життєві ситуації в ігрову діяльність.
3. Допомагати дітям встановлювати взаємодії в спільній грі, Урізноманітнити ігрові діалоги.
4. Розвивати самостійність при підборі атрибутів гри, при організації ігрової зони і при розподілі ролей.
5. Розширювати словниковий запас дітей: «лікарські препарати», «фармацевт», «замовлення», «лікарські рослини», «лабораторія».
6. Виховувати комунікативні якості, доброзичливе, ввічливе ставлення дітей один до одного.
Попередня робота: Екскурсія в аптеку; розгляд ілюстрацій по темі; сюжетно-рольові ігри «Лікарня», «Поліклініка», «Швидка допомога»; бесіди «Лікарські рослини», «Вітаміни - помічники здоров'я»; малювання «Аптечна вітрина», ліплення «Вітаміни для звірів», аплікація «Рецепти для хворих».
Матеріал: баночки, коробки від вітамінів, ліків, каса, емблема аптеки, халати, колбочки, пробірки, рецепти, гаманці, іграшкові монетки і т.д.
Хід гри:
Діти, відгадайте загадку:
Якщо кашель або грип,
Або голос Ваш захрип
Якщо погано людині-
Ми поспішаємо ... (в АПТЕКУ)
Правильно.
Пам'ятайте, ми з вами ходили в аптеку? (Так)
Для чого потрібна аптека? (Щоб продавати / купувати ліки)
Послухайте і відгадайте ще одну загадку:
Там лежать на полицях навряд
Чи не зефір, що не шоколад,
Чи не печиво, що не цукерки,
А різні ... (ТАБЛЕТКИ)
Що, крім ліків і таблеток, можна купити в аптеці? (Вітаміни, бинти, градусники і т. Д.)
Які відділи є в аптеці? (Рецептурний, відділ продажів ліків без рецепта, відділ лікарських трав, відділ медичної техніки, відділ товарів для малюків)
Хто працює в аптеці? (Завідувач, аптекар, водій по привозу ліків і т. Д.)
Чи знаєте ви, чим займається кожен, хто працює в аптеці? (Діти міркують, які обов'язки виконує той чи інший працівник аптеки, вихователь допомагає.
Наприклад: Завідуюча замовляє по телефону або говорить водієві, які ліки потрібно привезти, приймає замовлення, допомагає розставити на полички.
Водій приймає замовлення і привозить його в аптеку або за замовленням доставляє ліки хворим додому.
Касир-аптекар продає ліки, приймає гроші, віддає здачу.
Фармацевт виготовляє ліки за рецептом в лабораторії аптеки.
Чи важлива професія аптекаря? Чому? (Важлива, тому що аптекар допомагає хворим людям вибрати потрібні ліки або порадити якісь вітаміни, або приготувати необхідні ліки за рецептом лікаря.)
Кого ще можна побачити в аптеці? (Покупців)
Що вони роблять в аптеці? (Покупці приходять в аптеку, купують потрібні ліки або вітаміни, або засоби гігієни, або замовляють ліки за рецептом лікаря.)
Чи хочете ви влаштувати аптеку в нашій групі і пограти? (Так)
Які ролі можна вибрати? (Водій, касир-аптекар, завідувач аптеки, фармацевт, відвідувачі - покупці)
Що потрібно нам, щоб організувати гру? Які предмети ми візьмемо? Куди їх поставимо? (Діти пропонують, як краще організувати місце для гри, допомагають розставляти атрибути, домовляються про обраних ролях)
Після підготовки місця і підбору атрибутів, дітям пропонується розіграти ігрові діалоги або придумати сценки для гри самостійно і обіграти їх з іншими дітьми.
Вихователь керує грою і, якщо необхідно, сам перетворюється в один з персонажів гри.
Ігрові діалоги:
1. Водій - завідуюча аптеки.
Митя - водій: Які ліки вам потрібно привезти?
Юля - завідуюча аптеки: У нас закінчуються вітаміни, лікарські трави і градусники. Привезіть, будь ласка, сьогодні.
Митя - водій: Добре. (Йде, збирає замовлення, вантажить на машину і везе в аптеку)
Митя - водій: Я привіз замовлені ліки.
Юля - завідуюча аптеки: Давайте подивимося. Вітаміни, трави, градусники. Нічого не забули?
Митя - водій: Ні, все привіз.
Юля - завідуюча аптеки: Дякую. До побачення.
Митя - водій: До побачення.
2. Покупець - аптекар.
Ярослава - покупець: Здравствуйте.
Рената - аптекар: Доброго дня, що ви хочете?
Ярослава - покупець: Дайте мені, будь ласка, вітаміни для моєї дочки.
Рената - аптекар: Будь ласка, вибирайте. У нас є різні вітаміни: Ревит, Алфавіт і Пиковит. Вам які потрібно?
Ярослава - покупець: Дайте мені, будь ласка, Ревит.
Рената - аптекар: Будь ласка, Ревит коштує 5 рублів. (Покупець розплачується).
Ярослава - покупець: Дякую. До побачення.
Рената - аптекар: Будь ласка. До побачення.
3. Покупець - аптекар - фармацевт.
Ліза - покупець: Здравствуйте.
Рената - аптекар: Здравствуйте. Що вам показати?
Ліза - покупець: У мене захворів синку, і лікар виписав йому ліки від кашлю.
Рената - аптекар: Ваші ліки потрібно приготувати. Приходьте ввечері, якраз наш фармацевт приготує ваші ліки.
Ліза - покупець: Добре, я прийду ввечері. Дякую.
Рената - аптекар (Звертається до Владика - фармацевту): Будь ласка, приготуйте ліки ось за цим рецептом.
Владик - фармацевт: Добре. (Готує) (Трохи пізніше)
Ліза - покупець: Доброго дня, сьогодні я замовила вам ліки від кашлю за рецептом. Чи готове воно?
Рената - аптекар: Зараз дізнаюся в нашій лабораторії у фармацевта. (Звертається до Владика - фармацевту)
Рената - аптекар: Чи готове ліки від кашлю?
Владік- фармацевт: Так готове, будь ласка, скажіть - хай приймають по 3 рази на день.
Рената - аптекар: Добре. Дякую. (Звертається до Лізи - покупцеві)
Рената - аптекар: Ваше ліки готові, будь ласка, приймайте по 3 рази на день. З вас 10 рублів.
Ліза - покупець: Ось візьміть, будь ласка. Дякую.
4. Завідуюча аптеки - покупець - водій.
Аріанна - покупець: (Телефонує) Алло. Добрий день. Це аптека?
Юля - завідуюча аптеки: Так, здрастуйте, це аптека. Що ви хочете?
Аріанна - покупець: У мене захворів малюк і мені терміново потрібно купити необхідні ліки для лікування.
Юля - завідуюча аптеки: Малюка подивився лікар?
Аріанна - покупець: Так. Він виписав мікстуру від болю в горлі і краплі в ніс.
Юля - завідуюча аптеки: Добре, приходьте до нас.
Аріанна - покупець: Але я не можу прийти, мені ні з ким залишити мого малюка, ви не могли б привезти потрібні ліки до нас додому?
Юля - завідуюча аптеки: Звичайно, можемо, в нашій аптеці є така послуга, зараз складу ваше замовлення і передам водієві. Скажіть ще раз, які ліки вам потрібні і ваша домашня адреса.
Аріанна - покупець: Нам потрібні мікстура від болю в горлі і краплі в ніс. Привезіть все за адресою Комарова будинок 2, квартира 28.
Юля - завідуюча аптеки: Добре, я все записала, замовлення коштує 15 рублів. Чекайте, вам скоро все привезуть.
Аріанна - покупець: Добре. Дякую. До побачення.
Юля - завідуюча аптеки: (Збирає замовлення і звертається до Миті-водієві) Потрібно терміново відвезти це замовлення для хворого малюка за адресою Комарова будинок 2, квартира 28. Замовлення коштує 15 рублів.
Митя-водій: Добре, зараз відвезу. (Везе, дзвонить у двері)
Аріанна - покупець: Хто там?
Митя-водій: Це водій з аптеки, я привіз ваше замовлення для вашого малюка.
Аріанна - покупець: Добре, заходите.
Митя-водій: Ось ваш замовлення. Він коштує 15 рублів.
Аріанна - покупець: Ось візьміть (віддає гроші). Велике спасибі, ви нас дуже виручили.
Митя-водій: Будь ласка. Це наша робота, звертайтеся, якщо знадобиться допомога. До побачення.
Аріанна - покупець: До побачення.

Cюжетно-рольова гра стає провідною діяльністю дитини починаючи з 4-х річного віку. Діти готові грати в сюжетно-рольові ігри нескінченно, тим більше що поле для сюжетів - велике. Все, що потрібно від батьків і вихователя - забезпечити дитину відповідну розвиваюче середовище, яку дитина зможе пристосувати під вигадані обставини.

У грі дітей середнього дошкільного віку можна виділити кілька улюблених тем.

Сюжетно-рольова гра: МАГАЗИН

Магазин є одним з найбільш ефективних і багатофункціональних просторів для сюжетно-рольової гри. Діти можуть виконати роль продавця, покупця, касира, менеджера, постачальника продуктів - і цим перелік доступних ролей не обмежується. Саме в куточку магазину в дитячому саду можна організовувати самі різні ігри, В яких діти вчитимуться найважливішим соціальним навичкам.

Окрема і дуже важлива функція, яку дозволяє реалізувати сюжетно-рольова гра в магазин - це навчання рахунком і засвоєння основних економічних понять і уявлень про фінансово-грошових відносинах. Для того щоб це стало можливим, плюс до інших іграшок необхідно придбати такі іграшки, як касовий апарат і, обов'язково, іграшкові гроші.

Вважаючи гроші, дитина не тільки активно тренує свої математичні навички, а й засвоює поняття про гроші, як про найважливіший елемент побуту сучасної людини. Саме фінансова сторона сюжетно-рольової гри в магазин робить її такою привабливою і наділяє видатним розвивають ефектом.

Сюжетно-рольова гра: ПЕРУКАРНЯ

Салон краси або перукарня є в обов'язковому порядку в кожній групі дитячого садка. Як правило купується дитячі меблі і заповнюється усіма необхідними аксесуарами. Придбані іграшки в магазині можна доповнювати різними баночками з-під шампуню, крему, ватяними дисками, гребінцями, бігуді, дзеркальцями з небитким склом і багатьом багатьом іншим, що підходить під тема перукарні і салону краси.

Важливим елементом є - пелерина для клієнта і фартух для співробітника перукарні. Через ці предмети діти перевтілюються в свої ролі і починають програвати їх в сюжеті. Нескладні костюми можна придбати в спеціалізованих магазинах для ДОУ або зшити самим.

Куточок Перукарні в дитячому саду - це острівець жіночності і краси. Кожна дівчинка зверне на нього увагу і буде грати там з великим задоволенням.

На світлині ви бачите «Набір Перукар» в який входить все необхідне: аксесуари з пластмаси, накидка перукаря. Упакований він в рожевий валізку. Цей набір ми знайшли в магазині «Дитячий сад»

Сюжетно-рольова гра: ЧЕРГОВИЙ куточок

З чергування в дитячому саду починаються поняття про дисципліну і про ведення господарства. Так як навчання і розвиток в дитячому садку відбувається в умовах спеціально організованого побуту, необхідно створити з цього педагогічно ефективну ситуацію. Іншими словами, ні в одному дитячому садку не можна покласти відповідальність на організацію побуту дітей повністю на плечі дорослих. Навіть найменші діти в міру своїх можливостей повинні бути причетні до найважливіших побутових питань, тому що ця діяльність містить в собі першорядної виховної елемент.

У куточку чергового в дитячому садку діти повинні ознайомитися з елементарними правилами ведення побутового господарства, а також навчитися поводитися з різними елементами побутової техніки. Спеціально з міркувань безпеки, для дітей розробляються іграшки, максимально схожі на справжні предмети побуту і техніки, але, проте, є лише імітацією їх. Однак це не знижує результативності виховного процесу, метою якого варто прищеплення дітям умінь і навичок з ведення господарства, а також виховання відповідальності і любові до порядку.

На світлині набір під назвою - Ігровий набір Попелюшка №4. Його випускає старовинна фабрика пластмасових іграшок «Совтехстром». Якість у іграшки гарне, ціна дуже доступна!

Куточок для гри в ЛІКАРНЮ

Одні з найпопулярніших сюжетів у дітей - це поліклініка, лікарня, стоматологічний кабінет. Вже з дитинства малюки розуміють всю важливість такої професії, як доктор. Гра в лікарню - це невід'ємна частина дитячого ігрового дозвілля.

Як правило для організації куточка необхідна специфічна меблі: дитяча кушетка і шафка з червоним хрестом. Якщо ент можливості організувати кушетку, то шафка повинен бути обов'язково. Що туди необхідно покласти, я думаю, здогадатися не складно - муляжі медичних інструментів, баночки, вату, бинт і інші предмети, які у дітей асоціюються з лікарнею. Так само добре заготовити бланки для рецептів і призначень, які буде виписувати ваш доктор. Набори лікаря продаються в будь-якому магазині, придбати їх не складно і не дорого. відмінний і широкий вибір є у «Полісся» від докторських візків - до найпростіших і бюджетних НАБОРЧИК.

Сюжетно-рольова гра: НАУКОВА ЛАБОРАТОРІЯ

Кожен вік в житті людини приносить нам нові відкриття. Для дошкільника весь величезний навколишній світ сповнений загадок і секретів, і борг дорослих - всіма силами сприяти тому, щоб пізнання навколишньої дійсності для дитини відбувалося в цікавій ігровій формі.

Куточок експериментування в дитячому саду відкриє для дітей двері в світ елементарних знань з області фізики, хімії, біології та інших природничих наук.

Сила експерименту в тому, що він наочно демонструє дітям найважливіші закони природи в дії. Так як дошкільнята ще не мають досить розвиненим абстрактним і логічним мисленням для того, щоб розуміти закони реальності за формулами і науковим викладенням, саме експеримент для них стає провідником в світ дійсно корисних і актуальних наукових знань, адаптованих до дитячого сприйняття.

На світлині ви бачите «Магнітний Жезл». Унікальне обладнання для дитячих садків, щоб пояснити силу магніту, його дії і інше. Це захоплююче, цікаво і корисно! «Магнітні жезли» - це іноземне обладнання, яке ще тільки сьогодні почало з'являтися в дитячих садах.

Сюжетно-рольова гра: БЮРО ПОДОРОЖЕЙ

Куточок світу в дитячому садку (або бюро подорожей) активно сприяє тому, що дитина засвоює важливі географічні та політико-економічні поняття. Для дітей, які ніколи не були в інших країнах, буває дійсно складно зрозуміти справжні масштаби світу, і куточок мандрівника з успіхом вирішує цю проблему. Крім того, гра в подорож є найсильнішим стимулятором інтересу до пізнання навколишнього світу. До того ж, в бюро подорожей можна організувати ігрову програму по подорожі навіть в космос або на дно океану.

Ще одна унікальна функція куточка світу в дитячому саду - це можливість прив'язки його до вивчення іноземних мов, що, безсумнівно, дуже актуально. Для дошкільника, який вивчає іноземну мову, важливо ознайомитися не тільки з алфавітом і початковими правилами граматики, а й пізнати культуру і традиції інших країн, що також з успіхом реалізується в просторі куточка світу в дитячому саду.

На світлині ви бачите говорить плакат «Жива географія». З ним дітям легше вивчати і розуміти природу нашої Землі. Це сучасне обладнання для будинку і дитячого садка. На другий фото: Глобус Землі фізичний, д-250 мм.

Сюжетно-рольова гра: ПОШТА

Ми живемо в еру панування інформації.

Саме завдяки тому, що люди навчилися спілкуватися між собою крізь величезні пласти часу і численні кілометри простору, людство змогло зробити величезний крок у своєму розвитку.

Незважаючи на те, що зараз в світі інформація вже здатна передаватися з одного краю земної кулі на інший за частки секунди, ми не повинні забувати про те, що все почалося з пошти. І що, не дивлячись на сучасні технології, ця галузь людської діяльності до сих пір функціонує і процвітає.

Граючи в пошту, дитина в дитячому садку не тільки познайомиться з цікавими процесами обміну інформацією, а й зрозуміє, наскільки важливі ці процеси.

Підписуючи листівки і відправляючи листи поштою, малюк не тільки навчиться правильно формулювати свої думки і побажання, але і зрозуміє, що, завдяки пошті, на величезні відстані можуть передаватися не тільки тексти або зображення, а й людські емоції і почуття.

На світлині: дитячий сюжетно-рольової костюм «Пошта». У нього входить кашкет, накидка і сумка з написом «Пошта». Це недорогий і практичний костюм. Він зроблений з плащової тканини, тому легко миється.

Сюжетно-рольова гра: ТЕАТР

Складно перерахувати всі достоїнства театру, як найважливішої розвиваючої діяльності для дошкільника.

Коли діти беруть участь у виставі або навіть просто дивляться його, відбувається ціла серія найважливіших в педагогічному і психологічному плані процесів, починаючи від тренування вміння співпереживати і розуміти емоції і почуття інших людей, і закінчуючи естетичним вихованням і культурним розвитком.

Недарма А.С. Макаренко зробив саме театралізовані постановки в своїй системі виховання найпотужнішим і одним з найголовніших засобів, що дозволяють впливати на дітей в педагогічних і виховних цілях. Мабуть, найважливіша функція театралізованих вистав в умовах дитячого саду - це психотерапевтична. Граючи роль персонажа, або ж просто співпереживаючи йому, дитина може позбутися різних проблем в емоційній, чуттєвої і соціальній сфері, які неминуче виникають навіть у дошкільному віці.


На світлині: в'язаний пальчиковий театр, виробник ІП Нікуліна. Відмінної якості! Персонажі легко одягаються на пальчик. Вони пов'язані вручну. На другому і третьому фото: персонажі крокуючого театру. Розробка російських виробників дидактичного обладнання «Наївний світ». Пальці вставляються в спеціальні петельки, які пришиті до ляльки ззаду. Ворушачи пальцями - ви ворушите ногами ляльки. Дуже цікава розробка. Набори по казках і просто окремі ляльки продаються в спеціалізованих магазинах для дитячих садків.

Сюжетно-рольова гра: ПО РОСІЙСЬКИМ НАРОДНИМ МОТИВАМИ

Народну іграшку від сучасної відрізняє одне - величезний досвід наших предків і їх нескінченна мудрість, яка втілюється в кожному народному виробі.

Зверніть увагу на те, що народна іграшка практично безсмертна - діти різних поколінь грають з ними протягом сотень і тисяч років, і ніякі сучасні технології не зможуть оскаржити і перевершити їх ефективність.

Крім того, мудрість народу наділяє іграшки величезним символізмом, який, безсумнівно, сприймається дітьми хоча б на підсвідомому рівні.

Наприклад, матрьошки символізують святість материнства і продовження людського роду, а химерна російська народна декоративний розпис, яка прикрашає практично всі народні іграшки, доносить до дитини знання про будову світу, зашифровані в візуальних і колірних символах.

Таким чином, російська народна іграшка в дитячому садку - це більше, ніж засіб виховання патріотизму. Це ще й можливість передати дітям досвід, накопичений людьми за величезний період часу.

На світлині: наша традиційна розвиваюча іграшка - матрьошка.

Сюжетно-рольова гра: СПОРТ

Спорт і здоровий спосіб життя - це те, що найбільше необхідно сучасним дітям.

Зараз, коли суспільство стикається з безліччю проблем, таких як гіподинамія (недолік руху) у дітей і дорослих, проблема наркоманії та алкоголізму, проблема неправильного харчування - спорт є справжнім чудовим засобом профілактики та викорінення цих негативних соціальних явищ. Тому спортивний куточок в обов'язковому порядку повинен бути присутнім в кожному дитячому садку і в кожній родині.

Дитинство - чудова пора, коли людське тіло ще легке, гнучке і слухняне, коли у дитини ще досить сил, енергії і бажання вести активну діяльність, неважливо, на свіжому повітрі або в спортивному залі.

Наш обов'язок - дати дітям все необхідне для спортивного розвитку і стимулювати їх інтерес і любов до спорту, до руху, до здорового способу життя. Крім того, саме спортивне виховання формує у дітей такі важливі якості, як сила волі, наполегливість, рішучість, цілеспрямованість, відповідальність, дисциплінованість і командний дух.

На світлині: дартс з липучками. відмінна цікава спортивна гра! Завдання потрапляти в різні цифри на щитку з героями мультфільмів кульками з липучками. Кульки прілепают!

Ольга Пушкарівська
Конспект сюжетно-рольової гри «Юні дослідники в лабораторії солі»

КОНСПЕКТ ПО сюжетно-рольовій грі: « ЮНІ ДОСЛІДНИКИ В ЛАБОРАТОРІЇ СОЛІ» У ПІДГОТОВЧОЇ ДО ШКОЛИ ГРУППЕ.

вихователь: Боровских Ольга Олександрівна.

мета:

Розвиток пізнавальної активності дітей в процесі експериментування.

Допомогти створити ігрову обстановку з урахуванням гри, Формувати вміння ставити проблему, спостерігати, робити висновки.

Виховувати самостійність, почуття взаємодопомоги.

устаткування:

Різні види солі

ємність для солі

Тарілочки з сіллю

одноразові стаканчики

одноразові ложечки

Лупи на кожну дитину

Шапочки, нарукавники

Графин з водою

фотографії солі

серветки

попередня робота:

розгляд картинок « лабораторія» , « лаборант»

Вирощування кристалів про солі

1. Організаційний момент

(Вихователь налаштовує дітей на початок НСД, використовуючи психодинамику)

вихователь: Зібралися всі діти кругом

Я ваш друг і ти мій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

вихователь: Давайте, хлопці, побажаємо один одному і нашим гостям -Скажи "Вітаю!" і подаруємо всім свої посмішки.

вихователь: Хлопці на нашому планеті є речовина, без якого не зможе жити людина. Хочете дізнатися, що це за речовина?

Розповім я вам, хлопці казку про Івана - купця, як ходив він зі своїм товаром за тридев'ять земель по морю - океану. Багато країн побачив, торгував - хутром. Ось піднялася в море, буря сильна, викинуло корабель на острів небачений. Відправився Іван землі розвідувати, так набрів на гору велику. Дивиться в тій горе не пісок, не камінь, а чиста сіль. Повернувся до берега, наказав працівникам навантажити корабель сіллю. Довго чи коротко, близько чи далеко - приплив корабель в країну. А правил цією країною східний султан. Відправився Іван до султана, щоб продати йому солі. А султан про сіль, нічого не чув: У всьому його державі солі - то не їли. Поміркував султан, подумав, та й купив у Івана сіль.

звучить музика (Входить Східний султан)

султан: Дорогі хлопці, купив я у Івана-купця мішок білого речовини, ой, адже навіть назви не пам'ятаю. Допоможіть мені розібратися, що це за речовина і для чого воно.

вихователь: Хлопці, допоможемо султану?

діти: Так.

вихователь: А як же нам бути? Як допомогти тобі, ми ж і самі не знаємо що це.

султан: А я все приніс в мішечку. (Показує мішечок з сіллю).

вихователь: Хлопці, для того, щоб розібратися, що у султана за речовина, пропоную вам відправитися в лабораторію. В нашій лабораторії є 4 різних відділу, в яких є свої обов'язки.

Давайте виберемо хто ким буде в нашій лабораторії.

Дозвольте мені бути завідувачем наукової лабораторії. (Пояснення що він буде робити)

Тепер давайте вирішимо, хто ким буде. Нам потрібен помічник завідувача, дослідники та лаборанти.

А щоб вам було не образливо, ми попросимо нашого султана допомогти вибрати ролі.

Ну а які ж ми вчені без тренування, пропоную нам розім'ятися.

Праву руку вгору,

Праву руку вниз.

Правою рукою потряс

І повернемося кругом.

Ліву руку вгору,

Ліву руку вниз.

Лівою рукою потряс

І повернемося кругом.

Праву ногу вперед,

Праву ногу назад.,

Правою ногою потряс

І повернемося кругом.

Ліву ногу вперед,

Ліву ногу назад.

Лівою ногою потряс

І повернемося кругом.

Всім тулубом вперед,

Всім тулубом назад

Покрутити, покрутивши

І в дослідників перетворися.

вихователь: Молодці, ви пройшли підготовку і можете відправитися в лабораторію. А для того щоб нам приступити до роботи, необхідно одягнути спеціальний одяг і прикріпити бейджики та дослідників з іменами і посадами.

вихователь: Давайте згадаємо правила поведінки в ній.

Близько не підносити предметв до очей.

Без потреби нічого не брати в рот.

(Проходимо в лабораторію)

вихователь: Ну що, хлопці, ви готові дізнатися, що за білу речовину у султана?

діти: Так.

вихователь: Проходимо в перший відділ під назвою «властивості солі» .

помічник завідувача: юні дослідники, Зверніть увагу, перед вами тарілки. Що ми бачимо?

діти: Це сіль.

султан: Сіль, а що таке сіль?

Пом. зав: Сіль, це біла кристалічна речовина

- прошу взяти лупи і розглянути через неї сіль.

переконайтеся (Діти розглядають).

діти: Так, вона схожа на маленькі кристалики.

Пом. зав: А тепер наберіть на кінчик ложки трохи солі і спробуйте її. Яка вона на смак?

діти: Солона.

султан: Фу, фу і правда солона.

Зав. пом: Понюхайте, чи має вона запах?

діти: Немає.

Зав. пом: Можна зробити висновок, сіль біла, солона, не має запаху.

султан: А сіль що з неба сиплеться або на деревах росте? Звідки її беруть?

вихователь: Хлопці, давайте розповімо султану, як добувають сіль.

діти: Її добувають різними способами: Добувають в море (Фото) і на суші, в підземних шахтах (Фото).раньше сіль добували в ручну і це був дуже важкий труд (фото, але в наш час при видобутку солі використовують спеціальні комбайни - солесоси (Фото).

султан: Як багато цікавого ви мені розповіли! Ось тільки я так і не зрозумів, що з нею робити щось треба?

вихователь: А для того, щоб дізнатися, для чого її використовують, нам потрібно перейти в другій відділ « лабораторію харчової продукції» .

Дослідник харчової продукції: Хлопці, як ви думаєте, для чого використовують сіль?

діти: Для приготування їжі, засолювання (Збереження).

ІДС. харч. прод: Сіль, як добавки до їжі, увійшла в наш раціон дуже-дуже давно. Адже недарма в Росії дорогих гостей прийнято зустрічати «Хлібом з сіллю». Сіль необхідна всім людям.

І зараз ми з вами перевіримо (Нарізані шматочки овочів з сіллю і без, діти пробують).

На кухні сіль можна використовувати не тільки в якості приправи до страв. Наприклад, щоб з легкістю очистити варені яйця від шкаралупи, треба в воду, в якій вони варяться додати трохи солі. Процес очищення стане легше.

султан: Значить, сіль потрібна для приготування їжі.

вихователь: Ну і це ще не все. Хлопці, давайте розповімо, а для чого ж ще використовують сіль? Пропоную пройти в третій відділ «хімічна лабораторія»

ІДС. хім. лаб: Дійсно, сіль використовують не тільки на кухні, але її широко використовують в побуті. Як ви думаєте, де її застосовують?

діти: Посипають дороги (Фото).

ІДС. хім. лаб: І зараз ми проведемо досвід з льодом і з сіллю.

Сіль здатна розтопити лід. І ми це з вами перевіримо.

Беремо кубики льоду, кладемо на тарілки і посипаємо їх сіллю.

Що відбувається?

діти: Лід тане.

султан: Ніколи б не здогадався що таке можливо.

ІДС. хім. лаб: Всім відомо, що при низькій температурі, коли холодно, вода замерзає. Ви зі мною згодні?

діти: Так.

ІДС. хім. лаб: А як ви думаєте, солона вода замерзне?

султан: Звичайно замерзне.

ІДС. хім. лаб: Перевіримо? Поставимо солону і прісну воду в морозильну камеру і через деякий час перевіримо (Діти допомагаю забрати).

вихователь: Хлопці, але ж сіль можна вирощувати. Давайте розповімо Султану, як ми з вами вирощували кристали.

(Розповідь дітей).

султан: нічого не зрозумів!

вихователь: Хлопці давайте, обіграємо наш досвід з кристалом? (Обігрування досвіду).

султан: як цікаво: А ви знаєте, що в моїй стані є море і воно дуже солоне.

вихователь: Я відкрию вам секрет, солона вода здатна виштовхувати невеликі предмети. Давайте я вам покажу як це відбувається (Досвід з сирими яйцями).

вихователь: Знаєш, Султан, сіль просто необхідна і рослинам і тваринам, і звичайно ж людині. Правда, хлопці? А щоб більше дізнатися, ми з вами вирушаємо в наступний відділ - « лабораторія охорони здоров'я» .

ІДС .: в нашу лабораторію надійшло запитання, Для чого потрібна сіль? Як сказали мої колеги, сіль застосовують в приготуванні їжі, збереженні їжі, використовують в побуті. Але сіль просто необхідна в лікуванні різних захворювань. Існують величезні сольові шахти (фото, куди люди ходять дихати солоним повітрям для лікування органів дихання.

Так само сіль використовують для приготування різних ліків, таких як спрей «Аква Маріс» для лікування нежиті або сольовим розчином полоскати горло. Також сіль використовують в косметології. Додають в ванну. Беруть з собою в лазню. Це морська сіль (Фото). (Застосування ванночки для рук).

Але і надмірне вживання солі веде до хвороби, Тому є така приказка: «Сіль один-сіль ворог».

султан: Так це не сіль, а просто чудо природи!

вихователь: Я думаю, наші стаканчики з досвідом «Прісна і солона вода» вже готові.

(Діти приносять склянки)

вихователь: Подивіться, солона вода не замерзла. А що сталося з прісною водою?

діти: Замерзла.

вихователь: Молодці, хлопці, що допомогли Султану.

Тепер ти зрозумів, що ж продав тобі Іван-купець?

султан: Так, це сіль. Спасибі вам, хлопці, за допомогу. Тепер я буду дорожити сіллю і обов'язково розповім усім в моїй країні чому ви мене навчили. І мені хочеться вам подякувати і вручити медалі «Юного дослідника» . (Нагородження дітей).

султан: До побачення, хлопці, пора мені вирушати в дорогу.

діти: до побачення.

вихователь: Ну, що хлопці, впоралися ми з завданням, допомогли султану, пора нам закінчувати наш робочий день в лабораторії. Знімаємо спеціальний одяг і попрощаємося з нашими гостями.

Діти проводять в дитячому саду багато часу і діяльність їх дуже різноманітна: від рухливих ігор до спокійних занять. Тому ми намагалися особливо ретельно продумати, оформити і правильно розмістити ігрові зони.

Простір групи організовано у вигляді добре розмежованих зон ( «центри», «куточки»), оснащено великою кількістю розвиваючих матеріалів (книги, іграшки, матеріали для творчості, розвиваюче обладнання та ін.). Всі предмети доступні дітям. Подібна організація простору дозволяє дошкільнятам вибирати цікаві для себе заняття, чергувати їх протягом дня, а педагогу дає можливість ефективно організовувати освітній процес з урахуванням індивідуальних особливостей дітей.

У групі створені умови для самостійної рухової активності дітей: передбачили площа вільну від меблів та іграшок. Постаралися забезпечити дітей іграшками, що спонукають до рухової ігрової діяльності (М'ячі, обручі, скакалки).

Ні для кого не секрет, що провідний вид діяльності дошкільника - гра, в якій формується його особистість. Чи потрібно говорити про те, що діти прагнуть втілити в іграх все ті ситуації, які вони спостерігають в повсякденному житті. У групі є куточки по різним сюжетно-рольових темам: Перукарня, лікарня, магазин, майстерня та інші - це основа ігрової зони будь-якого дитячого садка. Ми намагалися творчо підходити до оформлення і організації куточків. Сюжетно-рольові ігри в дитячому садку - це можливість познайомити дитину з новими ситуаціями, приміряти ту чи іншу поведінку, навчитися вирішувати важливі питання в мініваріанте.

Дуже ми театри любимо, круглий рік ми з ними дружимо:

У нашій групі всі актори, ляльководи і танцюристи,

акробати і жонглери, балерини, режисери!

Кожен день і кожну годину ми хочемо грати для Вас !!

Якщо б бачив Станіславський - був би дуже радий за нас!

У групі обладнана театральна зона, в якій діти грають не тільки в сюжетно-рольові ігри, але і в режисерські ігри та ігри-драматизації. Тому в зоні театралізованої діяльності представлені різні види лялькового театру, ширма для показу, маски, дитячі малюнки, природний і непридатний матеріал, відрізи тканини для ряжень.

світ театру

мета: дати дітям уявлення про різних видах театрального мистецтва: ляльковому театрі, театрі драми і комедії, настільному і пальчикової театрі, розвивати і заохочувати сочінітельского здібності дітей, інтерес до творчості, виховувати почуття впевненості, самостійності у творчості.

устаткування: іграшки для настільного театру, квитки, каса.

Вік: 6-7 років.

Хід гри: вихователь повідомляє дітям, що сьогодні відбудеться спектакль в театрі. Діти набувають квитки в касі, проходять в зал, займають місця. Артисти вже розподілили ролі між собою. Вони показують настільний театр. Це можуть бути або знайома казка, або знову вигаданий сюжет. Наприкінці вистави діти оплесками дякують.

Театральна вистава.

мета: навчити дітей вживатися в образ, діяти колективно.

устаткування: костюми або шапки-маски казкових персонажів.

Вік: 3-7 років.

Хід гри: вихователь читає дітям казку (наприклад, казку «Ріпка»), а потім ставить запитання: «Що посадив дід? Хто допомагав дідові витягнути ріпку? А зміг би дід один витягнути ріпку, як ви думаєте? А хто з персонажів вам більше подобається? » Після обговорення казки вихователь пропонує дітям пограти в театр. Педагог розподіляє ролі серед бажаючих, читає вголос казку, актори діями її зображують. Чи не зайняті у виставі діти стають глядачами. Потім діти міняються ролями - глядачі стають акторами і навпаки. За бажанням дітей можна ще раз програти цю ж казку або іншу.

Примітка: в залежності від віку дітей казки можуть бути як простими, що містять короткі репліки ( «Курочка Ряба», «Ріпка»), так і складними, з великою кількістю героїв, з довгими репліками.

Також замість костюмів можна використовувати звичайні іграшки або виготовити ляльок, одягнутих на руку. Їх легко можна зшити з невеликих кольорових клубків, на які наклеюються очі, волосся, і шматочків тканини, з яких викроюються сукні. Пальчики діти вдягають в рукава цих суконь.

куточок школяра в дитячому садку повинен сприяти освоєнню дітьми навичок письма, рахунку, читання; вдосконалення вимовних навичок; ознайомленню з особливостями шкільного життя, а також формуванню позиції школяра.

школа

мета: уточнити знання дітей про те, чим займаються в школі, які бувають уроки, чому вчить учитель. Виховати бажання вчитися в школі, повагу до праці вчителя. Розширити словниковий запас дітей: «шкільне приладдя», «портфель», «пенал», «учні» і т. Д.

устаткування: ручки, зошити, дитячі книжки, азбука, цифри, дошка, крейда, указка.

Вік: 6-7 років.

Хід гри: вихователь пропонує дітям пограти в школу. Проводиться бесіда про те, навіщо потрібна школа, хто там працює, що роблять учні. За бажанням дітей вибирається Учитель. Решта дітей - Учні. Учитель задає учням завдання, вони самостійно і старанно виконують його. На іншому уроці інший Учитель. Діти займаються на уроках математики, рідної мови, фізкультури, співу і т. Д.

куточок природи є не тільки прикрасою групи, але і місцем для саморозвитку дітей. Основна частина рослин розміщується в цьому куточку.

поливаємо город

мета : Навчити дітей уважно вслухатися в звернені до них слова, поповнити запас знань про рослини.

устаткування: червоні фішки, лійка.

Вік: 3-7 років.

Хід гри: вихователь проводить з дітьми бесіду про город, задає питання: що таке город, що на ньому росте, для чого люди садять город, що потрібно для того, щоб рослини на городі добре росли? Діти відповідають, педагог допомагає, потім пропонує пограти, каже: «Ми з вами згадали стільки смачних овочів, фруктів, ягід. Дізналися, що рослини не можуть жити без води. А давайте тепер уявімо, що у нас теж є город, і будемо його поливати. Тільки поливати потрібно уважно ». Діти стають в коло, один з них бере в руки леечку і стає в центр кола - він буде поливати город. Діти йдуть по колу, хором говорять:

Дощик довго не йде, поливаємо город.

У лійку воду набираємо і на грядці поливаємо ...

Діти зупиняються і по черзі називають будь-які фрукти і овочі, а також речі, які поливу не вимагають: наприклад редис, морква, чобіт, ромашка, лопата, телефон. Гравець з лієчкою повинен відповісти «поливаю» чи «не поливаю». Якщо дитина помиляється, він отримує штрафну червону фішку. Довго думати і змінювати відповідь не дозволяється. Потім в ролі поливальника виступає інша дитина. Хто більше всіх отримав таких фішок, той повинен виконати завдання, яке придумають для нього діти.

Примітка: якщо грають діти у віці 5-7 років, то їм відповідати потрібно швидко, без запинок. Якщо дитина затримується з відповіддю, він отримує штрафну фішку. Гру можна ускладнити - називати тільки рослини. Дитина повинна визначити, які рослини потрібно поливати, а які ні. У разі спору відповідь вважається правильним, якщо дитина зможе обґрунтувати свою відповідь. Наприклад, з кропиви можна зварити суп. Після гри вихователь пропонує дітям відгадати загадки на «городню» тему.

Екскурсія в оранжерею

мета: закріпити знання дітей про зростання і розвитку рослин, про способи догляду за ними, виховувати любов і прагнення піклуватися про рослини.

устаткування: рослини в куточку природи.

Вік: 5-7 років.

Хід гри: вихователь каже, що сьогодні до нас в гості приїхав фахівець з оранжереї (дитина, обраний заздалегідь вихователем), який пропонує пройти в його оранжерею, де можна дізнатися багато нового з життя рослин. В оранжереї працюють садівники, вони розповідають дітям, як правильно доглядати за рослинами, як часто їх потрібно поливати, якими корисними властивостями володіє та чи інша рослина.

У нашій групі відведено місце для образотворчої діяльності так, щоб було хороше освітлення і відповідало вимогам СанПіН. На поличках знаходяться стаканчики для води, олівці і фломастери, підставки з пензликами, фарби і гуашшю, аркуші паперу для малювання та ін. Є зразки для малювання, а так само різні шаблони і трафарети. Розташована коробка з різними типами і видами паперу. У контейнері знаходяться дидактичні ігри, Альбоми зразків для малювання та ліплення, розмальовки.

У художній майстерні

мета: формувати уявлення дітей про види образотворчого творчості, закріплювати навички користування пензлем, олівцем, розвивати художнє сприйняття творів образотворчого образу, виховувати стійкий інтерес до образотворчої діяльності.

устаткування : Все необхідне для роботи в художній майстерні: олівці, пензлі, фарби, папір.

Вік: 6-7 років.

Хід гри: відкрилася художня школа. Уроки малювання ведуть справжні художники, вони навчать дітей малювати. Бажаючі можуть пройти в художню майстерню. Діти-Вчителі та діти-учні спільно створюють картини, малюнки, допомагають один одному, радяться. Потім вони розглядають малюнки і аналізують їх.

Подивіться, краса! А у нас знову гра! Всі грають і стрижуть. Зачесатися всім дають.

Ось і дівчинка прийшла. Ми помиємо не поспішаючи. Їй зачіску наведемо. Краси у нас салон.

І хлопчаки до нас прийшли. Як вони ж гарні! Ось і стрижка і гоління. Як же вам йде воно.

Все в порядок наведемо. І красенями підемо! Приходьте до нас скоріше. Приводьте всіх друзів!

Іграшки і предмети інтер`єру для оформлення ігрової зони ми не тільки купували в магазині, але і дещо принесли з дому. куточок перукаря оснащений баночками з-під крему, пляшечками з під шампунів і гелів для душу. Можна принести звичайну гребінець, шпильки і ватяні диски.

перукарня

мета: познайомити дітей з професією перукаря, виховувати культуру спілкування, розширити словниковий запас дітей.

устаткування : Халат для перукаря, накидка для клієнта. Інструменти перукаря (гребінець, ножиці, флакончики для парфумів, лаку, фен і т. Д.).

Вік: 4-5 років.

Хід гри: стукіт у двері. В гості до дітей приходить лялька Катя. Вона знайомиться з усіма дітьми і зауважує в групі дзеркало. Лялька запитує дітей, чи немає у них гребінця? Її косичка розплелися, і вона хотіла б зачесатися. Ляльці пропонують сходити в перукарню. Уточнюється, що там є кілька залів: жіночий, чоловічий, манікюрний, в них працюють хороші майстри, і вони швидко приведуть зачіску Каті в порядок. Призначаємо перукарів, вони займають свої робочі місця. В салон йдуть інші діти і ляльки. Катя залишається дуже задоволеною, їй подобається її зачіска. Вона дякує дітей і обіцяє наступного разу прийти саме в цю перукарню. В процесі гри діти дізнаються про обов'язки перукаря - стрижці, гоління, укладанні волосся в зачіску, манікюр.

Одне з улюблених видів діяльності у дітей займає експериментування. Для цього у нас створено «Куточок експериментування», де знаходяться предмети з різних матеріалів: Дерево, залізо, пластмаси, а так само - пісок, сіль, каміння, магніти, різні види паперу. Є обладнання для експериментування: збільшувальне скло, піпетки, ліхтарики.

«У науковій лабораторії»

мета: розширення уявлень про навколишній; розвивати дослідницьку діяльність дітей за допомогою експериментальної та ігрової діяльності; спонукати дітей до активізації необхідних знань, Їх аналізу, синтезу, узагальнення та систематизації; мотивувати дітей до пошуку нових знань.

Вік: 6-7 років.

Хід гри.

Діти отримують лист: «Хлопчики і дівчатка! Вітаю Вас з наступаючим Новим роком! У подарунок висилаю Вам ляльку, а звуть її Шарочка. Дід Мороз".

- Ось так Дід Мороз, вигадник! Надіслав таку цікаву ігрушку.- Ось тільки незрозуміло, з чого зроблена Шарочка? Може, ви підкажете мені. А хочете ми з вами пограємо в гру, де ви станете співробітниками науково-дослідної лабораторії? І як справжні вчені разом спробуємо провести відомі досліди з водою і повітрям. Розподіляють ролі, займають свої місця. Діти проводять відомі досліди з повітрям і водою.