Пізнавально ігрова програма з дорожнього руху. Ігрова програма з ПДД для початкових класів сценарій ігрової програми з ПДД для молодших школярів. Ігрова програма з правил дорожнього руху для молодших школярів «Веселе перехрестя»

Цілі:

Обладнання:

Учасники гри: дві команди (1-4 класи).

План гри:

1.Розминка

2.Вікторина "Зелений знак"

6.Гра "Намалюй знаки"

8.Гра "Збери знаки"

9.Гра "Веселий світлофор"

10.Гра "Велосипедист"

11.Підбиття підсумків

12. Нагородження

ХІД ЗАНЯТТЯ

Ведучий:

1. Розминка





2.Вікторина "Зелений вогник"

-

Де можна перейти вулицю?

Як треба йти тротуаром?

3.ГраТри вогники світлофора

1. Є сигнали світлофора,

Підкоряйтеся їм без суперечки.

Вирує в русі бруківка-

Біжать авто, поспішають трамваї.

Скажіть правильну відповідь:

Яке для пішохода світло?

Стій! Небезпечно! Шлях закритий.

Сигналу чекайте на рух.

Скажіть правильну відповідь:

Яке світиться при цьому світло?

Чекай сигналу для руху.

На бруківці не постраждаєш.

Скажіть правильну відповідь:

Яке для пішоходів світло?

Переходити хлопці можуть.

Умова:

6.Намалюй знаки

Цей кінь не їсть вівса,

Замість ніг – два колеса.

Сядь верхи і мчи на ньому.

Тільки краще керуй кермом.

(Велосипед)

Що за диво цей будинок!

Пасажирів багато у ньому.

Взуття носить гуму

І харчується бензином.

(Автобус)

Мчить і стріляє,

Бурчить скоромовкою.

Трамваю не наздогнати

За цією тараторкою.

(Мотоцикл)

Не літає, не дзижчить -
Жук вулицею біжить.
І горять в очах жука
Два блискучі вогники.
(Автомобіль)

Щоб тобі допомогти, друже,
Шлях пройти небезпечний,
День і ніч горять вогні
Зелений, жовтий, червоний.
(Світлофор)

Який кінь землю оре,
А сіна не їсть?
(Трактор)

Для збирання врожаю

На поля я виїжджаю

І за кілька машин

Там працюю один.

(Комбайн)

Чотири братики біжать -
Один одного не наздоженуть.
(Колеса)

Тихо їхати нас зобов'яже,
Поворот зблизька покаже
І нагадає, що і як,
Вам у дорозі…

(Дорожній знак).

Що за "зебра" на дорозі?
Всі стоять, роззявивши рота.
Чекають, коли блимне зелений,
Значить це…

(перехід).

Автомульті

(На пічці)

(Велосипед)

(Варінням)

(Велосипед)

(У карету)

Особистий транспорт Баби - Яги?

8.Гра "Склади знак"

9.Гра "Веселий світлофор"

Я очима моргаю

Невтомно день і ніч

І машинам допомагаю,

І тобі хочу допомогти.

Світлофор.

Зелений – 1 очко;

Жовтий – 2 очки;

Червоний – 3 очки.

10.ГраВелосипедист

Варіанти питань:

(гальма)

11.Підбиття підсумків

12. Нагородження

Ігрова програмаза правилами дорожнього руху(ПДР)

"Я, крокуючи вулицею" для 1-4 класів

Цілі: закріпити у хлопців знання правил дорожнього руху; поглиблювати знання учнів щодо правил дорожнього руху; формувати уявлення молодших школярів про безпеку дорожнього руху при пересуванні вулицями та дорогами; виховувати навички виконання основних правил поведінки учнів на вулиці, дорозі з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Обладнання: дорожні знаки, світлофорики, картинки.

Учасники гри: дві команди (1-4 класи).

План гри:

1.Розминка

2.Вікторина "Зелений знак"

3.Гра "Три вогники світлофора"

4.Гра "Дозволяється - забороняється"

5. Конкурс - капітанів “Естафета водіїв”

6.Гра "Намалюй знаки"

7.Гра з глядачами "Перекресток загадок"

8.Гра "Збери знаки"

9.Гра "Веселий світлофор"

10.Гра "Велосипедист"

11.Підбиття підсумків

12. Нагородження

ХІД ЗАНЯТТЯ

Ведучий:Діти, сьогодні ми зібралися тут згадати правила дорожнього руху. Закон вулиць та доріг – суворий. Він не прощає, якщо пішохід йде вулицею, як йому заманеться, не дотримуючись правил. Але цей закон водночас і дуже добрий: він зберігає людей від страшного нещастя, береже їхнє життя. Тому лише відмінне знання правил дозволяє нам впевнено переходити вулицю. Сьогодні ми покажемо, як ми знаємо ці правила.
А щоб із вас ніхто не втомився, ми наше заняття проведемо у формі гри. Для цього вам треба розділитись на дві команди, придумати назву та вибрати капітана команди. За кожну правильну відповідь команда отримує жетон. За порушення дисципліни один жетон знімається. У когось жетонів залишиться більше, той і виграє.

1. Розминка

Зараз я перевірю, які ви уважні пішоходи і чи готові ви до гри. Я вам запитую, а ви відповідаєте «так» чи «ні».

Що хочете – кажіть, у морі солодка вода? (Ні)
- Що хочете – кажете, червоне світло – проїзду немає? (Так)
- Що хочете – кажіть, щоразу, йдучи додому, граємо ми на бруківці? (Ні)
- Що хочете – кажіть, але якщо дуже ви поспішаєте, то перед транспортом біжіть? (Ні)
- Що хочете – кажіть, ми завжди йдемо вперед тільки там, де перехід? (Так)
- Що хочете – кажете, ми біжимо вперед так скоро, що не бачимо світлофора? (Ні)
- Що хочете – кажіть, на знаку «тут проїзду немає» намальована людина? (Ні)
- Що хочете – кажіть, на круглих знаках червоний колір означає «тут заборона»? (Так)

2.Вікторина "Зелений вогник"

- Як називається доріжка для пішоходів?

Що означає червоний, жовтий, зелений сигнал світлофора?

Що потрібно зробити, перш ніж почати переходити вулицю?

Де можна перейти вулицю?

Чи можна грати на бруківці?

Як треба йти тротуаром?

Чому забороняється чіплятися за вантажні машини та їх причепи?

Де має зупинятися пішохід, який не встиг закінчити перехід?

Де можна кататися велосипедом?

Покажіть знаки дорожнього руху, які дозволяють та забороняють проїзд велосипедом.

3.ГраТри вогники світлофора

Командам лунають саморобні світлофорики.

Ви знаєте, як виконувати команди світлофора? Нині це й перевіримо. Я читатиму вам вірші з “Абетки безпеки” Олега Бедарєва, а ви своїми світлофориками показуйте потрібне світло.

1. Є сигнали світлофора,

Підкоряйтеся їм без суперечки.

Вирує в русі бруківка-

Біжать авто, поспішають трамваї.

Скажіть правильну відповідь:

Яке для пішохода світло?

Правильно! Червоне світло нам каже:

Стій! Небезпечно! Шлях закритий.

2. Особливе світло – попередження!

Сигналу чекайте на рух.

Скажіть правильну відповідь:

Яке світиться при цьому світло?

Правильно! Жовте світло – попередження!

Чекай сигналу для руху.

3. Іди вперед! Порядок знаєш,

На бруківці не постраждаєш.

Скажіть правильну відповідь:

Яке для пішоходів світло?

Правильно! Зелене світло відкрило дорогу:

Переходити хлопці можуть.

4.Гра "Дозволяється - забороняється"

Грати на бруківці ... (забороняється)

Переходити вулиці при зеленому сигналі світлофора ... (дозволяється)

Перебігати вулицю перед транспортом, що близько йде ... (забороняється)

Іти натовпом по тротуару ... (дозволяється)

Переходити вулицю підземним переходом ... (дозволяється)

Переходити вулицю при жовтому сигналі світлофора ... (забороняється)

Допомагати старим і стареньким переходити вулицю ... (дозволяється)

Велосипедистам чіплятися за проїжджі машини…(забороняється)

Обходити стоїть біля тротуару транспорт спереду ... (забороняється)

Йти тротуаром зліва…(забороняється)

Вибігати на проїжджу частину дороги ... (забороняється)

Кататися на велосипеді, не тримаючись за кермо...(забороняється)

Болтати і голосно сміятися в транспорті ... (забороняється)

Поважати правила дорожнього руху ... (дозволяється)

5. Конкурс - капітанів “Естафета-водіїв”

Капітани команд повинні подолати перешкоди (розставлені на підлозі кеглі), ведучи дитячу машинку на мотузку.

Умова:хто швидше і без аварій дістанеться фінішу.

6.Намалюй знаки

Гравцям пропонується за певний час намалювати знаки дорожнього руху.

Виграє та команда, яка не лише правильно намалює за певний час знаки, а й пояснить їх.

7.Гра з глядачами (вболівальниками) "Перекресток загадок"

Цей кінь не їсть вівса,

Замість ніг – два колеса.

Сядь верхи і мчи на ньому.

Тільки краще керуй кермом.

(Велосипед)

Що за диво цей будинок!

Пасажирів багато у ньому.

Взуття носить гуму

І харчується бензином.

(Автобус)

Мчить і стріляє,

Бурчить скоромовкою.

Трамваю не наздогнати

За цією тараторкою.

(Мотоцикл)

Не літає, не дзижчить -
Жук вулицею біжить.
І горять в очах жука
Два блискучі вогники.
(Автомобіль)

Щоб тобі допомогти, друже,
Шлях пройти небезпечний,
День і ніч горять вогні
Зелений, жовтий, червоний.
(Світлофор)

Який кінь землю оре,
А сіна не їсть?
(Трактор)

Вдалину біжить - не тужить, З ніжками дружить.

Для збирання врожаю

На поля я виїжджаю

І за кілька машин

Там працюю один.

(Комбайн)

Чотири братики біжать -
Один одного не наздоженуть.
(Колеса)

Тихо їхати нас зобов'яже,
Поворот зблизька покаже
І нагадає, що і як,
Вам у дорозі…

(Дорожній знак).

Що за "зебра" на дорозі?
Всі стоять, роззявивши рота.
Чекають, коли блимне зелений,
Значить це…

(перехід).

Автомульті

Питання з мультфільмів та казок, у яких згадуються транспортні засоби.

На чому їхав Ємеля до царя до палацу?

(На пічці)

Улюблений двоколісний вид транспорту кота Леопольда?

(Велосипед)

Чим змащував свій моторчик Карлсон, який мешкає на даху?

(Варінням)

Який подарунок зробили батьки дядька Федора листоноші Печкіну?

(Велосипед)

На що перетворила добра фея гарбуз для Попелюшки?

(У карету)

На чому літав старий Хоттабич? (На килимі - літаку)

Особистий транспорт Баби - Яги?

На чому поїхала до Ленінграда людина розсіяна з вулиці Басейної?

Чим літав Барон Мюнхгаузен?

На чому катався Кай? (На санчатах)

Глядачі (вболівальники) можуть віддати зароблені жетони команді, за яку вболівають.

8.Гра "Склади знак"

Дуже часто порушники ПДР псують дорожні знаки, і зараз ми маємо відремонтувати деякі з них. Вам необхідно із запропонованих складових зібрати дорожній знак та правильно назвати його.

9.Гра "Веселий світлофор"

Я очима моргаю

Невтомно день і ніч

І машинам допомагаю,

І тобі хочу допомогти.

Світлофор.

Команди граючих розташовуються одна одною. Діти по одному підходять до лінії (5 кроків), беруть у руки м'яч і намагаються потрапити в одне з очей світлофора. Вдалий кидок, якщо м'яч потрапляє в центр якогось кружечка, оцінюються так:

Зелений – 1 очко;

Жовтий – 2 очки;

Червоний – 3 очки.

Перемагає та команда, яка має більшу кількість очок.

10.ГраВелосипедист

Бере участь дві команди. Кожна команда має ігрове поле 3 х 3, розділене на 9 пронумерованих секторів. Команди по черзі обирають сектор і отримують від ведучого питання щодо правил їзди на велосипеді. Якщо дана правильна відповідь, то сектор перевертається, а на звороті поля намальований велосипедист (тобто при правильній відповіді з'являється частина малюнка). Перемагає та команда, яка швидше на ігровому полі збере велосипедиста.

Варіанти питань:

З якого віку можна їздити велосипедом на проїжджу частину? (З 14 років)

Що треба перевірити у велосипеда перед поїздкою на велосипеді?

(гальма)

На якій відстані від узбіччя можна їхати велосипедом проїжджою частиною?

Гравцям показується знак "Велосипедна доріжка", вони мають назвати знак і пояснити, що він означає.

Чи можна перевозити велосипедом пасажира? (лише маленьких дітей, за наявності спеціального додаткового сидіння).

Який знак забороняє рух велосипеда?

Чи повинен велосипедист зупинятися біля знаку "Проїзд без зупинки заборонено"? (Так)

Як велосипедист повинен попереджати про здійснення повороту праворуч? (витягнутою правою рукою або зігнутою в лікті лівою)

Чи повинен велосипедист зупинитися на перехресті на червоне світло, якщо ні транспортних засобів, і він не створює аварійної ситуації? (Так)

Чи належить велосипед до гужового транспорту? (Ні)

Чому в темний час доби велосипедом можна їхати без увімкненого ліхтаря? (Питання з каверзою, не можна їздити в темний час доби без ліхтаря, навіть на велосипеді).

11.Підбиття підсумків

12. Нагородження

Сценарій ігровий пізнавальної програми"Подорож до країни Дорожньої безпеки".

Непсо Олена Ігорівна, педагог-організатор МБОУ ДО "Центр дитячої творчості" п. Уральський Нитвенського району, Пермського краю.
Опис матеріалу:матеріал може бути використаний класними керівниками чи організаторами шкільних свят, для дітей 7 – 9 років.

Ціль:удосконалення роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму серед дітей шкільного віку.
Завдання:
-активізація роботи серед дітей щодо пропаганди безпечного способу життя у сфері дорожнього руху;
- удосконалення змісту, форм та методів роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму;
- сприяння розвитку творчої активності педагогів щодо забезпечення безпеки дітей на дорогах;

Обладнання:жезл ДІБДР, телефон, дорожні знаки, муляж світлофора.

Хід заходу

Звучить весела музика на сцену виходить ведучий.
Стюардеса
Добрий день і добра година,
Я вітаю всіх вас.
Стюардесою я звусь,
У подорож вас запросити наважуся.
У літаку полетимо ми з вами,
З найкращими та вірними друзями.
Через гори та моря, казкові міста,
У країну Дорожньої безпеки зараз летимо,
Подорож починається для Вас.
На нас пригоди чекають цікаві,
Нікому з вас невідомі,
Ви готові, панове.
Тоді вирушати нам час.
Командир повітряного корабля "Безпека" вітає вас на своєму борту. Просить пристебнути ремені. Увага, злітаємо!
Фонограма: Зліт літака
Поки ми летимо до місця призначення, будь ласка, прослухайте правила поведінки на борту повітряного корабля і в країні Дорожньої безпеки.
1. Під час польоту не можна вставати з місць та кричати без дозволу стюардеси.
2. Для того, щоб наша подорож була цікавою та пізнавальною, потрібно бути дуже активними. Виконувати всі правила, брати участь у іграх.
3. У країні Дорожньої безпеки, не можна ображати героїв, псувати майно, тікати від групи.
Ці прості правилая думаю, ви запам'ятали. А зараз увага, ми йдемо на посадку.
Фонограма: звук двигуна літака, що йде на посадку.
Звучить пісня про світлофор на сцену виходить Світлофора Світлофорівна - правитель країни Дорожньої безпеки, одягнена у червону хустку жовту кофту, зелену спідницю, в руці жезло та свисток.
Світлофора Світлофорівна
Здрастуйте, хлопці!
Привіт, друзі!
Ви в країну мою прибули не дарма.
Наукам різним я вас навчу,
Про багато чого цікавого розповім.
Правителем я тут служу.
І правила дорожні
Вчити я всіх прошу.
Світлофора Світлофорівна звуть мене,
На варті порядку стою я завжди.
А хто правила в країні забуває,
Її назавжди залишає.
Стюардеса:
Здрастуйте, шановна Світлофора Світлофорівна. Ми з хлопцями раді вітати Вас.
Світлофора Світлофорівна:
Я теж рада вас бачити! Але у нашій країні є правила. Кожен житель і гість повинен знати Правила дорожнього руху, та дотримуватись їх. Без цих знань перебування у нашому місті забороняється.
Стюардеса:
Ми з хлопцями знаємо правила дорожнього руху.
Світлофора Світлофорівна:
(Швидко)Усі так кажуть, а насправді нічого не знають. Нині ми перевіримо, що ви знаєте. Не жива, а йде,
Нерухлива – а веде.
Дорога
Тут не котиться автобус.
Тут трамваї не пройдуть.
Тут спокійно пішоходи
Уздовж вулицею йдуть.
Для машин та для трамваю
Шлях дорога є інша.
Тротуар
З Африки до міста потрапила звірюга.
Зовсім очманіла звірюга з переляку.
Лежить, як заснула, буди, не буди,
Хоч їзди нею, хоч ногами ходи.
Пішохідний перехід – зебра

Подивися, силач який:
На ходу однією рукою
Зупиняти звик
П'ятитонна вантажівка.
Регулювальник

Деталь має все життя крутитися,
Для нас повинна працювати.
Машині потрібне це коло.
Тепер не згадати соромно, друже.
Колеса

Тим приладом виявляють
Тих, хто швидкість перевищує.
Каже локатор суворий:
– Порушник на дорозі!
Радар 1. Як розшифровуються букви ДД в абревіатурі ДІБДР?

А. Дворові дороги В. Далекі дороги
Б. Дорожній рухГ. Дуй далі

2. Як називається смугаста зброя праці інспектора ДАІ?

А. ЖезлВ. Скіпетр
Б. Дубинка Г. Указка

3. Як у широких народних колах називається розмічений пішохідний перехід?
А. «Тільник» В. «Тигр»
Б. "Зебра"Г. "Стоп-машина".

4. Як називають малопомітні нерівності на дорозі для зниження швидкості автомобіля біля пішохідних переходів?

А. Смуга перешкод В. Сліпий постовий.
Б. Лежачий поліцейськийГ. Нерівності дороги

5. З якого віку дозволяється їздити велосипедом проїжджою частиною?
А. З 12 років В. З 16 років
Б. З 14 років.Г. З 18 років
6. Чи дозволяється велосипедистам їздити тротуарами?

А. Дозволяється
Б. Дозволяється за згодою пішоходів
В. Дозволяється за відсутності пішоходів
Г. Забороняється

7. З якого віку дитина може сидіти одна на першому сидінні автомобіля, що поряд з водієм?

А. З п'яти років В. З десяти років
Б. З дванадцяти роківГ. З чотирнадцяти років

Світлофора Світлофорівна:
Так, дійсно ви знаєте дорожні правила і не помиляєтеся. Я рада, що подорожуючи моєю країною, ви будете в безпеці. Дзвінок телефону. Світлофора Світлофорівна бере трубку.
Слухаю вас. Звичайно прибуду, чекайте. Кладе трубку.Шановні хлопці, мені настав час поспішати, через кілька хвилин починаються дорожні іспити в школі де я, як правитель країни, повинна бути присутньою. До побачення, до нових зустрічей.
Стюардеса:
- Нам дозволили подорожувати країною і я пропоную вам трошки прогулятися, озирнутися і пограти у веселу музичну гру"Вперед чотири кроки." Повторюйте рухи за мною.
Вперед чотири кроки, назад чотири кроки,
Кружиться, крутиться наш хоровод.
Ніжками потопаємо, ручками поплескаємо,
Плечик посуваємо, а потім пострибаємо.
Гра проходить кілька разів із збільшенням темпу.

Кіт Матроскін виходить і сам із собою розмовляє.
Кіт Матроскін:Адже казав я Шаріку, не потрібний нам цей велосипед, а він уперся, як моя корова Мурка. Ось і купили. Хто винен, що він зламався, добре хоч лапи та хвіст цілі залишилися. От не буду я з ним розмовляти і все тут.
Стюардеса:
Привіт, кіте Матроскін, а ми тебе впізнали. Чого ж ти не веселий? Що в тебе сталося?
Кіт Матроскін:Ось і сталося! Купили ми з Шариком велосипед, щоби значить молоко моєї корови Мурки на продаж на ринок возити. Я сьогодні повіз, їду пішохідним переходом, а на зустріч мені машина, а я забув на яке світло світлофора комусь їхати, ну і рушив їй на зустріч. Ми мало не зіткнулися, я вчасно в кювет звернув, а то б не оминути лиха. А потім шум і гам почався, Світлофора Світлофорівна зі своїми стражниками приїхала і мене оштрафувала, правила дорожні вчити змусила. Тепер я знаю, що дорогу можна тільки на зелене світло переходити. А ви знаєте на яке світло для пішоходів безпечне?

Стюардеса:Звісно знаємо, на зелений. Ми нещодавно іспит Світлофорі Світлофорівні склали.
Кіт Матроскін:А ось я маю сумнів. Он той хлопчик точно не знає. Давайте перевіримо. Ось у мене є світлофор, ви повинні по черзі кинути м'яч у вікно світлофора. Зараз ми дізнаємось, хто знає правила, а хто ні.
Проходить гра. Діти кидають м'яч у муляж світлофора. Кіт Матроскін:
Добре ви правила засвоїли. Молодці. Ну що ж, бажаю вам успішного шляху.
Звучить весела музика на сцені виходить Містер Дорожній знак.
Містер дорожній знак.
Я містер Дорожній знак
І нашій зустрічі радий.
У нашій країні чудовою
Вітаємо хлопців.
Тут завжди ясно і ясно.
Усі жителі не нудьгують,
Дорожні знаки все повторюють.
Ви знаєте дорожні знаки?
Відповідь хлопців:Так!
Ну тоді не позіхайте,
Ще раз правила повторюйте.
Діти діляться на три команди. Містер Дорожній знак роздає командам дорожні знаки, що розрізають на кілька частин. Учасники за певну кількість часу мають зібрати їх.
Містер Дорожній знак:Молодці, хлопці, впоралися із завданням. Мабуть, вчили Правила дорожнього руху. Ну а зараз ви дізнаєтесь щось цікаве та пізнавальне. Уважно слухайте!
1. В італійському місті Венеції немає автомобілів. Там замість вулиць канали, якими плавають на гондолах та катерах.
2. Автомобільний музей у болгарському Пловдиві створений для науки безвідповідальним водіям. Всі його експонати – це автомобілі, що побували в аварії.
3. У Москві встановлено пам'ятник водіям, що сідають за кермо в нетверезому стані.
4. Депутати міської думи Москви вимагали влітку 1899 заборонити автомобілі, оскільки вони лякали пішоходів. Питання вирішилося на користь депутатів, оскільки автомобілі не витримали якості міських бруківок і вийшли з ладу самі.
Стюардеса:Настав час нам прощатися і в дорогу збиратися.
Сядьте в крісла, пристебніть ремені, ми злітаємо.
Фонограма: зліт літака.
Ми набрали необхідну висоту. Поки ми летимо додому пропоную вам трохи пограти, поспівати і потанцювати сидячи.
Сіла кішка на віконце
Сіла кішка на віконце
І стала лапою вуха мити.
Поспостерігавши за нею трошки,
Її рухи можемо повторити.
Приспів:
Раз, два, три - ну, повтори!
Три, чотири, п'ять, - повтори знову!
Три чотири, п'ять – повтори знову! Дуже добре!

Змія повзе лісовою стежкою,
Як стрічка по землі ковзає.
А ми рух такий
Рукою можемо вам зобразити.
Приспів.

Мавпа до нас спустилася з гілки,
Мавпу треба поважати,
Адже мавпи - наші пращури,
А предкам, дітки, треба наслідувати.
Приспів.

Весь день стоїть у болоті чапля,
І ловить дзьобом жаблять.
Неважко так стояти ні краплі
Для нас, для тренованих дітей.
Приспів.

Живе у світі дуже багато
Мавп, кішок, птахів і змії,
Але, людина, - ти друг природи,
І має знати звички всіх звірів.
Приспів.
Під час першого куплета ведуча зображує рухи кішки, яка миє вуса та вуха. У другому куплеті – показує зигзагоподібні рухи руками. У третьому - приставивши великі пальці до скронь, інші - розчепіривши, зображує звички мавп. У четвертому куплеті – переступає з ноги на ногу, піднімаючи високо коліна. У п'ятому куплеті плескає в долоні над головою і повторює всі попередні рухи.
Стюардеса:
Ось і підійшла наша подорож до кінця. Сьогодні ми побували з вами в країні Дорожньої безпеки, повторили правила, дізналися багато нового та цікавого.
Ось прийшла пора прощатися,
Буде короткою моєю промовою
Говорю вам до побачення,
До веселих нових зустрічей.

Ірина Валеріївна Кашина
Сценарій розважально-ігрової програми з ПДР «Дорожні пригоди»

Інтеграція областей: фізичний розвиток, соціально-комунікативний розвиток

Вікова група:середня група

Ціль:Доставити дітям позитивні емоціїта гарний настрій від проведеного заходу.

Завдання: 1.Активізувати та закріплювати знання дітей про сигнали світлофора, про дорожні знаки, правила дорожнього руху;

2. Удосконалювати рухову діяльність дітей, розвивати швидкість, спритність, координацію рухів, орієнтування у просторі.

3. Виховувати почуття товариства та бажання взаємодіяти у колективі однолітків.

Матеріал та обладнання:заготівлі світлофора (чорний прямокутник, три кола-червоний, зелений, жовтий, чорні півколо та смужка-для ніжки світлофора, білий аркуш паперу, на який будуть приклеювати світлофор, костюми для вантажівки та світлофора, круги-червоний, жовтий, зелений, керма по кількість дітей, дорожні знаки, музичний супровід.

Ведучий:Жила на світі вантажівка

Він ні малий, ні великий.

До школи не хотів ходити

І правила дорожнього руху вивчати.

Всім і всюди говорив: Не стану я вчитися! Мені весело й так!

На волі, волі, волі мені веселіше, ніж у школі!

Звучить музика «виїжджає» вантажівка.

Вантажівка:Усі вулиці доріжки пройду за півгодини.

Мої чотири ніжки-чотири колеса.

Наїжджає на ведучого.

Ведучий:Ай, яй, яй… Обережніше! Вантажівку, треба дивитися куди їдеш! Ти мене мало не задавив ...

Вантажівка:Це Вам потрібно дивитися, де стоїте! Стоїть просто на дорозі! Ось тому так і вийшло, що я трохи вас не задавив.

Ведучий:Мабуть, я стою на дорозі, але ця частина дороги називається «пішохідний острівець». От якби ти ходив до школи, то знав би, що ця частина дороги якраз для пішоходів, а машинам тут немає місця.

Вантажівка: Знову школа… Я не хочу вчитися!

Ведучий:Вантажівка, вчитися все-таки треба, адже знання ще поки що нікому не нашкодили. А ми з хлопцями готові допомогти тобі вивчити правила дорожнього руху. Щоправда, хлопці.

Діти:Щоправда.

Вантажівка:Гаразд, умовили. Давайте мене вчіть.

Ведучий:Допомагає з давніх-давен

Дітям, друг наш – СВІТЛОФОР.

Пояснить без напруги

Дітям правила руху.

І тобі, Грузовичку, світлофор допоможе пересуватися дорогою, але спочатку потрібно вивчити його сигнали.

Слухай та запам'ятай

І завжди їх дотримуйся.

Загорілося ЧЕРВОНЕ світло, -

Стій, малюку, проходу немає.

Жовте світло, дивись, горить -

Приготуйся каже.

А засвітилося світло ЗЕЛЕНЕ -

Проходь мій друг вчений.

Конкурс «Збери світлофор»

На столах лежать заготовки світлофора (чорний прямокутник, три круги-червоний, зелений, жовтий, чорні півколо та смужка-для ніжки світлофора, білий аркуш паперу, на який приклеюватимуть світлофор). Під музику діти мають зібрати та приклеїти світлофор на аркуш паперу.

Вантажівка:Які ви молодці!

Ведучий:Ось тепер давай подивимося, як ти засвоїв і пограємось у гру «Світлофор»

Рухлива гра «Світлофор»

Дитина у костюмі світлофора під музику показує по черзі сигнали світлофора. Діти виконують відповідні рухи. Червоний-стоять на місці, жовтий-крочать на місці, зелений-«катаються» по залі.

Ведучий:Молодець, вантажівка, бачу запам'ятав ти, всі сигнали світлофора.

Вантажівка:І справді, вчитися треба. Вчитися виявляється ще весело!

Ведучий:Весело, весело. Але тоді, як то кажуть «їдемо далі»?

Вантажівка:Так, так, їдемо!

Ведучий:На дорозі, крім світлофора, є ще помічники.

Вантажівка: Так? І хто це?

Ведучий:Це дорожні знаки. Зараз ми з хлопцями тебе та познайомимо з ними.

Конкурс «Дорожні знаки»

На мольберті висять різні дорожні знаки. Ведучий читає загадки про дорожні знаки, а діти, відгадуючи їх, знаходять відгадку-на мольберті.

Все водієві розкаже,

Швидкість вірну вкаже.

Біля дороги, як маяк,

Добрий друг… (Дорожній знак)

Де ведуть сходи вниз,

Ти спускайся, не лінуйся.

Знати зобов'язаний пішохід:

Тут… (Підземний перехід)

Під цим знаком, як не дивно,

Усі чекають на щось постійно.

Хтось сидячи, хтось стоячи.

Що за місце тут таке? (Місце зупинки транспорту)

Можна зустріти такий знак

На дорозі швидкісний,

Де великих розмірів яма

І ходити небезпечно прямо,

Там, де будується район,

Школа, будинок чи стадіон. (Рух пішоходів заборонено)

У білому трикутнику

З облямівкою червоною

Чоловікам-школярам

Дуже безпечно.

Цей знак дорожній

Знають усі на світі

Будьте обережні

На дорозі ... (Діти)

Ведучий:Запам'ятав, Вантажовичку, дорожні знаки?

Вантажівка:Запам'ятав, запам'ятав. Тепер. Коли роз'їжджатиму дорогами міста, обов'язково звертатиму увагу на дорожні знаки.

Ведучий:Молодець, Вантажівка. Тоді, давай ще пограємось.

Вантажівка:Звичайно давайте, грати щось я люблю.

«Збери дорожній знак»

На столах у дітей є розрізні дорожні знаки. Під музику діти мають зібрати дорожні знаки та назвати їх.

Ведучий:Молодці! А, тобі вантажівка, сподобалося?

Вантажівка:Звичайно! Це так весело, а ще тепер я знаю дорожні знаки.

Ведучий:Ви всі молодці!

Вантажівка:Поки я навчався, час швидко пролетів і мені час додому.

Ведучий:Звичайно, звичайно, але перш ніж ти поїдеш додому, хлопці хочуть пограти з тобою.

Вантажівка:Добре, давайте пограємось.

Рухлива гра «Кольорові автомобілі»

Діти сидять по стіні, вони автомобілі. Кожному дається прапорець якогось кольору. Вихователь стоїть обличчям до тих, хто грає, в центрі. У руці – 3 кольорові прапорці, за кольорами світлофора. Піднімає прапорець, діти, які мають, прапорець цього кольору біжать майданчиком у будь-якому напрямку, на ходу вони гудуть, наслідуючи автомобіль. Коли вихователь опустить прапорець, діти зупиняються і за сигналом «Автомобілі повертаються!» - прямують кроком у свій гараж. Потім вихователь піднімає прапорець іншого кольору, але може підняти і два, і всі три прапорці разом, тоді всі машини виїжджають з гаража.

Вантажівка:Ух, як весело!

Ведучий:Але тепер настав час тобі, Грузовичку, додому їжджати. Тато Вантажівка на тебе вже чекає в гаражі.

Вантажівка: дякую вам, хлопці! Тепер я в школу ходитиму і правила дорожнього руху навчатиму. До побачення!

Ведучий:До побачення, Вантажовичку! Пам'ятай правила руху як таблицю множення!

Публікації на тему:

Сценарій тематичної ігрової програми, присвяченої Дню захисника Вітчизни «По морях, хвиль» Підготував вихователь Каліна С. В. Музичний.

Сценарій сюжетно-ігрової програми для старших дошкільнят «Новорічні пригоди Кота в чоботях»Філія МБДОУ №28 «Теремок» х. Шевченко Номінація: «Найкраща сценарна розробка сюжетно-ігрової програми для старшого та підготовчого.

Напередодні святкування 23 лютого у нашому дитячому садкувідбулася розважально-ігрова програма, присвячена Дню захисника Вітчизни. Почали.

Мета: сформувати в дітей віком досвід безпечного поведінки у різних ситуаціях на природе Завдання: познайомити дітей.

Ігрова програма з ПДР для дітей дошкільного віку«Червоне світло – грати не можна, жовте – приготуємо друзі, зелене – грати почни»

Єфімова Алла Іванівна, вихователь ДБДОУ №43 м. Колпіно Санкт - Петербург
Опис:Цей сценарій буде цікавий педагогам дошкільних освітніх закладів для закріплення знань дітей правил безпечної поведінки на дорозі. Сценарій може бути використаний як підсумковий захід на тему безпеки, або як дозвільний захід.

Ціль:Закріплення правил дорожнього руху практично.
Завдання:
Систематизувати знання дітей щодо правил дорожнього руху.
Розвивати інтелектуальні функції: мислення, пам'ять, орієнтування у просторі під час виконання завдань.
Виховувати інтерес у дітей до нагромадження знань правил дорожнього руху.
Попередня робота:бесіди, заучування віршів, читання оповідань, ігри з правил дорожнього руху.


Вихователь:Діти, щоб зрозуміти, про що ми сьогодні з вами поговоримо, пропоную подивитися мультфільм. Увага на екрані.

Дядя Степа:Привіт дівчата, привіт хлопчики,
І вихователям привіт.
Ми вам покажемо розвагу,
Про правила дорожнього руху.
Хлопці, а ви знаєте правила, ви їх не порушуєте?
Відповіді.
Дядя Степа:Кажуть, ви знаєте,
Правила дорожні
Починаю перевіряти,
Запрошую погратись.
Для початку спробуйте вгадати мою загадку:
- Це світло нам каже:
"Для вас зараз тут шлях закритий!"
І йти зараз небезпечно,
На світлофорі горить.
(Червоний)
- А це світло нам каже,
Почекай ще трохи,
Як зелений загорить,
Чи зможеш перейти дорогу!
(Жовтий)
- Якщо це світло горить,
Значить, шлях для нас відкритий!
(Зелений)
Дядя Степа:Молодці, із загадками ви впоралися. А тепер я вам пропоную пограти, встаємо все паровозиком, я віддаю команди – голосно, чітко, зрозуміло, а ви повинні їх слухати та виконувати. Давайте ще раз згадаємо, що ми робимо на червоне світло?
Відповіді.
Дядя Степа:На жовтий? На зелений?
Дітивідповідають.
Дядя Степа:А зараз ми з вами вирушаємо у подорож за правилами дорожнього руху. Чи готові?
Відповіді.
Дядя Степа:Зелене світло горить, що ми робимо?
Дітивідповідають - Їдемо.., і паровозиком вирушають один за одним по колу.
Дядя Степа:Червоне світло – діти зупиняються.
Так вони грають хвилин 3-5 хв.


Дядя Степа:А тепер запрошую пограти дітлахів. Розділимося на дві команди. Вам потрібно зібрати кольори, які є на світлофорі. Перед вами лежать м'ячики різного кольору, вам потрібно вибрати тільки ті кольори м'ячиків, які є на знаку світлофора. Спочатку берете м'яч одного кольору, і починаєте передавати м'яч по ланцюжку до кінця команди. Останній гравець м'яч отримує, тримає його міцніше, він уже не грає, а чекає, коли зберуть усі кольори. Потім перший гравець у команді бере м'яч другого кольору світлофора і також по ланцюжку передає (прокатують м'яч між ніг). З третім м'ячиком проробляємо, все те саме і збираємо наш світлофор з м'ячиків. Хто швидше впорається із завданням, та команда виграла.
Гра: «Збери світлофор».


Вихователь:Діти, впоралися із завданням, вийшов чудовий світлофор. А зараз хвилинка відпочинку та невелика вікторина, згадуйте правила та на запитання відповідайте.
- Чи можна грати поряд з проїжджою частиною? (Ні)
- На червоне світло світлофора рухаються машини?
- Як називається місце, де ми чекаємо на автобус? (автобусна зупинка)
- Дорога, якою ви вранці йдете в дитячий садок? (тротуар)
- Ці смуги малюють на проїжджій частині білою фарбою, щоб ми могли безпечно перейти дорогу. Що це за смуги?
- Чи можна їздити у громадському місцібез квитка, не сплативши за проїзд?(ні)
Дядя Степа:Правильно відповідали, можна й погратись. Для цієї гри нам знадобиться 2 дитини з старшої групита 2 малюки. Перед вами стоять машинки, хлопці старшої групи, повинні провезти малюків на машинці між кеглями, головне нікого не впустити і дотримуватися правил дорожнього руху. У вас на шляху стоїть світлофор, я віддаватиму команди, ви слухаєте і уважно дивитеся на світлофор. Малюки це ваш вантаж, вам потрібно їх доставити до місця призначення в цілості та безпеці, ніде не втратити, не впустити.
Раз, два, три «Вантаж вези».


Вихователь:Хлопці, а раптом трапиться аварія, нам куди треба звернутись?
Відповіді.
Вихователь:От і наші водії потрапили до ДТП, ми їх відправляємо до лікарні.


Вихователь:Пропоную невелику розминку. І Дядю Степу теж запрошуємо.
Постовий стоїть упертий (Ходьба на місці).
Людям махає: Не ходи!
(Рухи руками убік, вгору, вбік, вниз)
Тут машини їдуть прямо (Руки перед собою)
Пішохід, ти постривай! (Руки в сторони)
Подивіться: посміхнувся (Руки на пояс, посмішка)
Запрошує нас іти (Крокуємо на місці)
Ви, машини, не поспішайте (Бавовна руками)
Пішохода пропустіть! (Стрибки на місці)
Дядя Степа:Щось я вже втомився, мені б трохи відпочити.
Вихователь:Відпочинь Дядько Степа та послухай вірші, які приготували наші хлопці.
- Дитинастаршої групи:
У будь-якого перехрестя,
Нас зустрічає світлофор,
І заводить дуже просто,
З пішоходом розмова.
Світло зелене – проходь,
Жовтий краще зачекай.
Якщо світло засвітилося червоне -
Виходить, рухатися небезпечно!
- Дитинамолодшої групи:
Потрібно слухатись без суперечки
Вказівок світлофора:
Потрібно правила руху
Виконувати без заперечення.
- Дитинастаршої групи:
Щоб жити, не знаючи прикрості,
Щоб бігати, плавати та літати,
Повинні ви правила руху,
Завжди і всюди дотримуватись.
На вулиці будьте уважні, діти!
Твердо запам'ятайте ці правила.
Пам'ятайте ці правила завжди,
Щоб не сталося з вами лихо!
Вихователь:Наші діти дають тобі Дядько Степа ще хвилинку відпочити і виконають тобі пісню.
- Якщо ти добрий...
Якщо пішохід правильно пішов,
І з переходу тупав.
Значить це все – дуже добре,
А коли навпаки – погано.
Світлофор горить яскраво на дорозі,
Дивиться кожне око суворо,
Слухати його – це добре,
А коли навпаки – погано.
Слухати його – це добре,
А коли навпаки – погано.
Правила завжди, дуже всім потрібні,
Пам'ятає навіть хай малюка.
Якщо знаєш їх – це добре,
А коли навпаки – погано.
Якщо знаєш їх – це добре,
А коли навпаки – погано.
Вихователь:Ну, що Дядько Степа ти відпочив?
Дядя Степа:Поки відпочивав, приготував для вас нове та цікаве завдання. У мене в руках невеликі фрагменти, вони тут всі різні: є жовті, зелені та червоні. Я ось не можу зрозуміти, що це таке? Щось знайоме, може ви мені допоможете, і зберете ці фрагментики в цілу картинку.
Діти збирають із розрізних картинок – Світлофор.


Дядя Степа:Хлопці, скажіть усі знаки однакові чи вони відрізняються?
Відповіді.
Дядя Степа:А що вони відрізняються?
Відповіді:за кольором, формою.
Дядя Степа:Правильно, перед вами на столах лежать картки, я зараз прочитаю рядки, а ви повинні знайти картку з цим знаком та підняти її вгору. Я думаю, що це завдання, ми довіримо виконати дітям старшої групи.
-"Пішохідний перехід"
Тут наземний перехід,
Ходить цілий день люд.
Ти, водій не сумуй,
Пішохода, пропусти!
- «Рух пішоходів заборонено»
У дощ і в ясну погоду
Тут не ходять пішоходи,
Говорить їм знак одне:
Вам ходити заборонено!
- "Пішохідний перехід"
Пішохід! Пішохід!
Пам'ятай про перехід!
Підземний, наземний,
Схожий на зебру.
Знай, що тільки перехід
Від машин тебе врятує!
«Місце зупинки пасажирського транспорту»
У цьому місці пішохід,
Терпляче транспорт чекає.
Він пішки втомився крокувати,
Хоче стати пасажиром.
- «Лікарня»
Якщо потрібно вам лікуватися,
Знак підкаже, де лікарня.
Сто серйозних лікарів,
Там вам скажуть: «Будь здоровий!»
Дядя Степа:Ось і підійшов захід до кінця, пропоную малюкам розмальовки «Світлофорика» розфарбувати, а старші діти на мольбертах намалюють дорожні знаки по пам'яті.
Вихователь:А зараз ми трохи відпочинемо і перевіримо, наскільки ви уважні.
На мої запитання відповідайте: "це я, це я, це всі мої друзі".
Хто з вас завжди йде,
Лише там, де перехід?

Хто поспішає завжди вперед,
Чи не помічаючи світлофор?
Відповідь: мовчання.
Хто всі правила знає,
І суворо їх дотримується?
Відповіді: Це я, я, це всі мої друзі.
Знає хто, що червоне світло
Це означає "Ходу немає"?
Відповіді: Це я, я, це всі мої друзі.
Хто у громадському транспорті,
Чи поступається старшим місце?
Відповіді: Це я, я, це всі мої друзі.
Хто грає з м'ячем,
Поряд із проїжджою частиною.
Відповідь: мовчання.
Дядя Степа:Ви великі молодці, хлопці! Дуже добре знаєте правила дорожнього руху і я впевнений, що ви їх дотримуєтеся!
Вручає дітям подарунки. До побачення. І насамкінець пропоную подивитися мультфільм про мене. До нових зустрічей.

Розділи: Робота з дошкільнятами

Ціль:сформувати у молодших школярів навички безпечної поведінки на вулицях та дорогах.

Хід гри

Ведучий I:

На вулиці нашої машини, машини,
машини – малютки, машини великі.
Поспішають легкові, фирчать вантажні.
Поспішають, мчать, наче живі.
У кожної машини справи та турботи,
Машини вирушають з ранку на роботу.

Здрастуйте, шановні пішоходи та пасажири! Думаю, таке звернення до вас не викликає подиву. Адже всім відомо, що коли ми йдемо вулицею, то нас називають «пішоходами», а коли їдемо у транспорті, ми – пасажири!

Ведучий II:Усім вам – пішоходам та пасажирам, пропонуємо сьогодні взяти участь у грі «Абетка доріг». Ви відгадуватимете загадки, виконуватимете завдання, братимете участь у конкурсах.

Ведучий I:Для початку давайте пограємось у гру, де вам треба буде закінчити пропозицію.

1. По смужках чорно-білим пішохід крокує сміливо,
Гей, машино, тихий хід – пішохідний... (Перехід).

2. Виходячи на вулицю, приготуй заздалегідь,
Ввічливість та стриманість, а головне... (увага).

3. Ідеш ти вулицею, дивись, не позіхай,
Ліворуч – автобус, праворуч... (Трамвай).

4. Жовте світло – попередження:
Чекай сигналу для... (Руху).

5. Червоне світло нам каже:
Стоп! Небезпечно! Шлях... (закритий).

6. Порада: не довіряй вправності,
Заходь у трамвай на... (зупинки).

7. Іспит важливого значення
Тримай за правилами... (Руху).

8. Щоб завжди бути здоровим,
Щоб бути до праці готовим,
Цю абетку, друзі,
Потрібно знати від А до... (Я).

Ведучий II:А ось, хлопці, для вас ще одна загадка:

Він має три очі, але не дивиться ними відразу,
На дорозі з давніх-давен нам блимає... (Світлофор).

Давайте пограємо у гру «Світлофор». Зелений – топаємо ногами; жовтий – плескаємо руками; червоний - завмираємо.

Ведучий I:

Щоб руки були цілі,
Щоб ноги були цілі,
Ці знаки треба знати!
Потрібно знаки поважати!

Хлопці, а ви знаєте, навіщо потрібні дорожні знаки?

Давайте перевіримо ваші знання. Перед вами дорожні знаки підійдіть до знайомих вам дорожніх знаків та назвіть їх.

  1. Знаки сервісу.
  2. Знаки особливих попереджень.
  3. Інформаційні знаки.
  4. Знаки, що забороняють.......
  5. Знаки пріоритету.
  6. Попереджувальні знаки.

Ви чули про таку професію, як будівельник доріг? Робітники цих організацій стежать станом доріг. Зараз ми пропонуємо вам попрацювати будівельниками доріг, ви відновлюватимемо дорожні знаки. Ваше завдання – зібрати дорожній знак. (Пазли.)

Ведучий II:Хто любить відгадувати загадки? (За правильну відповідь одягається жилет водія.)

Ми вам пропонуємо відгадати загадки про транспорт.

1. Якщо в місті буваєш рідко
Час уранці не втрачай
У мене машина в клітку
Хочеш у шахи грай. (Таксі.)

2. Машина з червоним хрестом
На допомогу хворому
Помчала бігом.
У цієї машини особливий колір:
Ніби білосніжний халат одягнений. (Швидка допомога, 03.)

3. Слідом машина - досвідчений солдат,
Гармати її напоготові стоять.
З пожежею входить у рішучий бій.
Чим заряджаються гармати? (Водою, 01.)

4. Проспектом до магазину
Їде повільно машина,
Яка обережна,
Вона щастить тістечка. (Продуктова машина.)

5. Я мчусь, тримаюся за дроти
Не помилюся я ніколи. (Тролейбус.)

6. Будинок вулицею йде,
На роботу всіх щастить.
Не на тонких курячих ніжках
А у гумових чобітках. (автобус.)

7. Не літає не дзижчить,
Жук вулицею біжить
І горять очі жука,
Два блискучі вогники. (Авто.)

Ведучий II:

Усім, хто любить погуляти.
Всім без винятку –
Потрібно пам'ятати, треба знати –
Правила руху.

Зараз ми проведемо гру «Регулювальник» (діти діляться на пішоходів та водіїв).

Ведучий I:Ось і добігла кінця наша зустріч. На закінчення ми знову вам пропонуємо відповісти на запитання щодо правил дорожнього руху: «погано» або «добре».

Якщо пішохід правильно пішов,
І з переходу тупав.
Значить це все - це ... добре (зол)
Світлофор горить яскраво на дорозі,
Дивиться кожне око суворе,
Слухати його – це... добре,
А коли навпаки – погано.
Правила завжди всім потрібні,
Пам'ятає навіть нехай малюка,
Якщо знаєш їх – це... добре,
А коли навпаки – погано.

А зараз за участь у нашій грі «Абетка доріг» ми подаруємо пам'ятку пішоходу.

Література:

  1. Навчання дітей правилам дорожнього руху. ГОУ ДОД ЦДОД «Палац Молоді», - Єкатеринбург, 2003р.
  2. Томілова З.І. Організація роботи з безпеки руху. Об'єднання «Палац молоді», - Єкатеринбург, 1999р.
  3. Перекатьєва О.В. сценарії шкільних свят. Ростов н/Д: "Фенікс", 2001р.
  4. Трушіна Л.І. «Щасливого шляху» // Позашкільник, 2008р. № 3 стор. 52-55.